Balmainanafoto
Geçtiğimiz aylarda hazır giyim markası H&M ile yaptığı işbirliğiyle çok ses getiren moda devi Balmain, 2016 İlkbahar/Yaz kampanyasıyla yine çok konuşulacak. Marka, 90’ların en ünlü süper modellerinden Claudia Schiffer, Naomi Campbell ve Cindy Crawford’u bir araya getirerek yaşayan efsaneleri buluşturdu.

Balmain Kreatif Direktörü Olivier Rousteing, moda dünyasına ilk adım attığı dönemden beri Claudia, Cindy ve Naomi’nin ilham verici fotoğraflarının mutlaka mood board’unda bulunduğunu söyledi. Bu kampanya ile hayaline ulaştığını belirten Rousteing, muhteşem üçlünün yalnızca güzellikleri ile değil; güçlü duruşları, seksi ve kendine güvenli halleri ile tüm kıyafetleri olağanüstü kıldıklarının altını çizdi.

4-inline-slide-balmain“Hepsinin kendine has tavırları ve karakterleri var, ancak bir arada müthiş uyumlular. Onlar model olmanın çok ötesinde, gerçek kadınlar. Hem modanın tam merkezinde, hem de tarzları ile eşsizler; bunu çok ilham verici buluyorum” diyen Rousteing, böylece bu üç kadına olan hayranlığını da açıkça dile getirdi.

Balmain2Rousteing öncülüğünde New York’ta çekilen siyah beyaz etkili fotoğraflar Steven Klein imzalı. Dikkat çekilmek istenen nokta, güçlü kadın portreleri olduğundan fotoğraflar siyah beyaz ve herhangi özel bir efekt ya da ışıklandırma da kullanılmamış. Kampanya fotoğraflarına bakarken fark ediyoruz ki, başarı asla tesadüf değil ve onlar 90’ların değil günümüzün de süper modelleri!

Written by cdemirel@365ist.com