lob ana foto

Saçlarınızı bir heves çene hizasında kestirdiniz ve hafiften uzamaya başladı. Formunu korumak için tekrar kestirmek istiyorsanız size önerimiz bir süre daha o haliyle kullanmanız. Nedeni ise son zamanların en moda saç kesimi olması, yani lob!

trends_lob_8col

Tüm dünyada hızla yayılan lob kesim sayesinde kadınlar beline kadar uzanan saçlarını tek seferde kestiriyor ve hiç pişmanlık duymuyor. Daha şık ve modern olan bu kesime biraz daha yakından bakalım.

Bob değil, lob

Bir döneme damgasını vuran bob kesim saçları bilirsiniz. Herkes kuaföre gidip özellikle Victoria Beckham ile özdeşleşmiş çene hizasında, ön tarafları biraz uzun olan kesimi istiyordu. Lob ise ‘long of bob’ anlamına geliyor. Bob kesimin uzun hali demek. Omuz hizasında, uçları biraz daha katlı bu model bütün ünlüler tarafından geçtiğimiz yıl en çok kullanılan model oldu. Saçlarını hep uzun gördüğümüz Kim Kardashian, Jennifer Lawrence, Megan Fox, Taylor Swift bu modeli benimseyen ünlülerden birkaçı.

taylor_swift_1

Yüz tipinize uyar mı diye endişelenmenize ise gerek yok. Ön katları fazla kısa olmadığı sürece her yüze giden bir kesim olması onu vazgeçilmez yapıyor. Banyodan sonra deniz tuzu spreyleri ya da hacim veren bir köpük ile oldukça kolay şekil verebilirsiniz. Biraz da renk istiyorum diyenlerdenseniz uçlarına biraz ışıltı attırabilirsiniz. Bizce yeni yılda alacağınız en güzel kararlardan biri, bu modern ve zarif lob kesimi denemek olabilir. Biraz cesaret 🙂

I_HbtrAm7h_x

 

Written by cdemirel@365ist.com