Teddy ana foto

Bir mantodan beklentilerimiz nelerdir? Tabii ki sıcak tutması ve şık olması. Bu özelliklere bir de sevimli bir doku eklesek hiç fena olmaz. Tasarımcılar da bu yönde düşünmüş olmalı ki bir süredir hem podyumlarda hem de sokak modasında hız kesmeden yükselen bir trendden bahsedeceğiz.

Yumuşacık dokuları ve sevimli yüzleri ile oyuncak ayı sevmeyenimiz yoktur. Bu mantoların tam karşılığı olarak ise ‘oyuncak ayı’ diyebiliriz. Kürk giymek istemiyorsanız bu mantolar sizin için oldukça sıcak ve yumuşak bir alternatif olacaktır.

Kalın dokulu oldukları için, içinize giyeceğiniz parçaları ince seçmeniz yerinde bir alternatif olabilir. En çok kullanılan rengi ‘teddy bear’ rengi diyebileceğimiz camel olsa da siyah ve açık pembe gibi renk seçenekleri de sıklıkla tercih ediliyor.

teddy coat 1 (1)

Kombin yaparken bizim önerimiz basic parçalar seçmeniz yönünde. Yüksel bel açık mavi jeanler, deri taytlar, minik çantalar ve basic tişörtler gibi. Tüm kıyafetlerinizi tek renkle sınırlı tutup mantonuzu ön plana çıkarabilir ya da mantonuzla aynı tonda seçeceğiniz kıyafetlerle daha cool bir tarz elde edebilirsiniz.

En ilham verici görünüm ise Lacoste sonbahar 2015 podyumundan geliyor. 2001 yapımı kült ‘Royal Tenenbaums’ filmine gönderme yapan teddy bear manto-mavi eşofman takım, kalbimizin daha hızlı atmasına sebep oluyor!

lacoste-womens-fall-2015-01

Hem şirin, hem havalı, hem de dokunduğunuzda iyi hissedeceğiniz bu mantoları kış bitmeden gardırobunuza eklemenizi tavsiye ediyoruz 🙂

Written by cdemirel@365ist.com