Hazırlıksız, anlık, doğal ve otantik: Sokak modası!
1978 yılında Bill Cunningham’ın Greta Garbo’nun sokakta hazırlıksız bir anda fotoğrafını çekmesiyle başlayan sokak modası akımı, son yıllarda tüm moda dünyasını etkisi altına almış durumda. Trendleri belirlerken bir yandan da görmezden gelme kabiliyeti ve gücüne sahip sokak modası; farklı tarzların uyumlu bütünlüğüyle öne çıkarken, yetenekli gözlemciler ve fotoğrafçıların ellerinde en renkli blogların ilham kaynağı oluyor. Kendin olmayı ve kişiselliği ön planda tutan sokak modası blogları, kişisel stil bloglarından da yukarıda saydığımız özellikleriyle ayrılıyor.
Birbirinden keyifli fotoğraflarla moda dünyasının içine dalmak, stiliniz için ilham almak ve yaratıcılığınıza katkıda bulunmak için takip etmeniz gereken sokak modası bloglarını sizler için bir araya getirdik.

The Sartorialist

The Sartorialist, 2005 yılında Scott Schuman tarafından hayata geçirildiği andan itibaren, dünyanın en çok takip edilen sokak modası blogları arasında yer alıyor. Fotoğrafçının New York’un yanı sıra Avrupa’nın farklı şehirlerinde çektiği fotoğraflar, farklı tarzların en zarif yansımalarını bir araya getiriyor. Fotoğraflara zaman zaman keyifli hikayeler de eşlik ediyor.

takip_blog_1

www.thesartorialist.com

Stockholm Street Style / Carolines Mode

Stockholm’un enerjik ve hareketli yaşantısına ayak uyduran en zarif stilleri bir araya getiren Stockholm Street Style, eski model Caroline Blomst’un 2005 yılında hayata geçirdiği ilham verici projesi. Göz alıcı fotoğraflarla şehrin kendine has havasını soluma imkanı sunan blog; moda, trend, bakım önerileri ve alışveriş tavsiyelerine de yer veriyor.

takip_blog_4

 

http://carolinesmode.com/stockholmstreetstyle/

Le 21eme

Adam Katz Sinding, blogunun bir sokak modası blogu olmadığını açıkça belirtiyor olsa da; Le 21eme, dünyanın en iyi sokak modası blogları listelerinin tamamında kendine yer buluyor. Eğer aradığınız sıradan sokak modası fotoğrafları değil, moda dünyasının içinden fotoğraflarsa; oldukça iddialı bir tarza sahip Le21eme, favori sokak modası blogunuz olabilir.

takip_blog_5

http://le21eme.com

Altamira / Models Off Duty

Moda dünyasının içine girmişken, modelleri es geçmek olmaz. Podyumlarda en gösterişli halleriyle karşımıza çıkan modellerin günlük hayatını mercek altına alan Altamira, nam-ı diğer Models Off Duty; büyülü dünyasıyla sizleri içine çekecek.

takip_blog_3

 

http://modelsoffduty.com/

Tommy Ton

Moda haftalarında dünya modasının önde gelen sitelerinden Style.com’u fotoğraflarıyla renklendiren Tommy Ton, farklı tarzların en detaylı yansımalarını da kişisel web sitesinde topluyor.
7

http://www.tommyton.com/

Hel Looks

Hel Looks, Helsinki halkının sınır tanımayan, kendine özgü ve oldukça ilgi çekici sokak modası stillerini bir araya getiriyor. 2005’ten bu yana yayında olan Hel Looks, özellikle ikinci el ve vintage kullanımı konusunda fikir veren, oldukça renkli ve zaman zaman da şaşırtıcı (derecede ilginç) bir blog olma özelliğini de taşıyor.

takip_blog_6

http://www.hel-looks.com/

Sizin takip etmekten en çok keyif aldığınız sokak modası blogu hangisi?

Written by cdemirel@365ist.com