style couple

Bugün sizi stil ikonu bir çiftle tanıştırmak istiyoruz: Patricia Manfield ve Giotto Calendoli. The Atelier isimli moda blogunun sahibi ikili, moda haftalarının da en dikkat çeken simalarından.

Birlikte çalışmak ve bir şeyler üretmenin dünyadaki en keyifli tecrübe olduğunu belirten Patricia ve Giotto’nun stiline sizler için göz attık.

ara görsel (2)

“Kültürleri karıştırmayı çok seviyorum. İtalyan ruhum hep ön planda, ancak İngiltere’de okuduğum yıllardan kalma bir alışkanlıkla bazı günler fazla İngiliz görünebiliyorum” diyen Patricia’nın ergenlik döneminde punk stiline olan tutkusu, kıyafetlerinde zaman zaman hissediliyor. Eklektik bir tarzı olduğunu söyleyen Patricia, çok şık ve fazla uğraşılmış kıyafetlerden hoşlanmadığını, bu tip kıyafetlerin havasını topuksuz rahat bir bot ya da sneakerlarla kırmayı daha stil sahibi bulduğunu ekliyor.

New York Fashion Week SS16 Street Style Diesel Black and Gold

Giotto ise otuzlu yılları referans alarak günümüze uyarladığı stilini casual ve yalın olarak tanımlıyor ve stil ikonunun hiç tanımadığı büyükbabası olduğunu söylüyor. Çoğunlukla koyu renkte ve çizgili kumaşlardan tercih ettiği kusursuz işçilikli İtalyan takımlar adeta imzası gibi.

takım

takım diger

Ceket-pantolon takımlar Patricia’nın da joker parçalarından, ancak ufak bir farkla! Gece dışarıya çıkarken yalnızca iç çamaşırları ile kombinlediği ceket pantolon takımların favorisi olduğunu belirtiyor. Gündüz stilinde ise takımlarının en iyi arkadaşları stiline dinamik bir hava katan sweatshirtleri.

takım sweat

“Eğer gardırobunuzdan tek bir parça seçme hakkınız olsaydı bu ne olurdu?” sorusuna cevapları da aynı: Beyaz bir t-shirt! Her kıyafetle kombinlenebilen bu anahtar parça ikisi için de vazgeçilmez.

t-shirt

Stillerinde öne çıkan bir diğer unsur ise denim parçalar. Her ikisi de hem baştan ayağa denim giymeye, hem de denim parçalara gündüz ya da gece fark etmeksizin kombinlerinde yer vermeye bayılıyor. Navy ve mavi tonları da favori renklerinden.

denim

navy

mavi

Çift, giyinmeyi çok ciddiye almıyor. Trendlere fazla bağlı kalan insanların klonlanmış gibi göründüğünü ve bu alışkanlığın kişinin yaratıcılığını öldürdüğünü düşünüyorlar. Yalnızca moda diye giyilen kıyafetlerdense rahat hissettiğiniz ve karakterinizi yansıtan parçalar tercih edin diyen çiftin önerilerine bizler de sonuna kadar katılıyoruz.

klon1

klon ikinci

klon ücüncü

Tarz sahibi The Atelier’i bu linkten takip edebilirsiniz.

beraber

son

 

Written by cdemirel@365ist.com