Birkaç sezondur etkisini arttıran ‘spor lüks’ trendi, güneşin yoğunluğunu tam da en çok hissettirdiği bugünlerde moda dünyasının başrolünde..

Sağlıklı yaşam ve düzenli spor yapmanın sıradan bir aktiviteden çok bir yaşam tarzı halini aldığı son yıllarda modanın bu trendden etkilenmemesi düşünülemezdi. Bir yandan çabasız şıklık hissi verirken diğer yandan dinamik ve seksi bir görünüm sağlayan bu trend önümüzdeki sezonda da etkisini sürdürecek gibi görünüyor. Sportif ve dinamik görünürken aynı zamanda feminen ve elegan duruşunuzu ön plana çıkarmanızı sağlayacak birkaç ufak noktaya sizler için göz attık.

Bu trende ayak uydurmak için en önemli şart, trendin isminden de anlaşıldığı üzere görünümü dengelemek.. Nasıl mı?

Premium kumaşlar:

Spor LüksGörünümünüzü spor salonundan çıkmış hissinin dışına taşımanın yolu, tasarımları ipek,organze, ince deri gibi özel kumaşlarla harmanlamaktan geçiyor. Seçeceğiniz parçanın çizgilerinin spor, ancak kumaşının lüks olmasına dikkat edin. Parlak ve dökümlü kumaşlar, fileler ve lazer kesimlerse bu trendin olmazsa olmazlarından.

Tek parça kuralı:

Bir diğer dikkat etmeniz gereken nokta, kombininizi yaparken odak noktasına sportif bir parça koyup kombinin kalan kısmını daha elegan tutmak. Jogger pantolonlarınızı spor ayakkabı yerine seksi bir stiletto ile eşleştirebilir, ya da logolu sweatshirtünüzün altına kalem etek giymeyi deneyebilirsiniz. Bomber ceketinizi saten kumaştan seçmek veya spor detaylı bikini üstünüzü dolabınızdaki daha klasik kesimli bir pantolonla kullanmak da görünümünüzü bir anda başka bir noktaya taşıyacaktır.

Sportif aksesuarlar:

Kıyafetiniz her ne kadar ciddi olursa olsun, seçeceğiniz doğru aksesuarla sportif ve enerjik görünmeniz mümkün.. Renkli vizör ve güneş gözlükleri ya da logolu kasketler joker parçalarınız olabilir. Ya da evden çıkarken portföy çantanızı spor detaylı sırt çantanızla değiştirmeye ne dersiniz? Ufak bir detayın görünümünüzü ne kadar değiştirdiğine şaşıracaksınız!

Son dokunuş olarak yapmanız gerekense aşırı uğraşılmış saç modelleri ve abartılı makyajdan uzak durmak. Kendi haline bırakılmış doğal saçlar ve yüzünüze sağlıklı bir parlaklık veren bej tonlarında doğal bir makyaj yeter de artar bile.. Daha iddialı bir görünüm içinse, denizden yeni çıkmış hissi veren ıslak dalgalarla kullanacağınız canlı renklerde likit allıklar ve dudak renklendiricilerden faydalanabilirsiniz.

Spor Lüks

Written by cdemirel@365ist.com