Gilda ana foto

Tasarımcı, blogger, stilist ve moda danışmanı gibi sıfatları üzerinde başarıyla taşıyan 24 yaşındaki İtalyan güzel Gilda Ambrosio, son dönemin yükselen stil ikonlarından. Güzel fiziği ve upuzun saçlarının avantajını sonuna kadar kullanan İtalya’nın ve moda dünyasının yeni it girl’ünün stil ipuçlarına yakından göz atmaya ne dersiniz?

mini

Gilda Ambrosio’nun tarzını en iyi anlatan kelime hiç kuşkusuz “eklektik”. Trendleri yakından takip ettiğini ancak hiçbir zaman birebir uygulamadığını belirten Gilda, vintage ile ustalıkla harmanladığı sezonun avant-garde parçaları, üst üste giydiği kıyafetleri, oversize kabanları, yüksek topuklu ikonik botları ve ultra rahat sneakerları ile hem rahat hem de cool olmayı başaran isimlerden.

oversize

Üst üste giyilen parçalar derken sakın aklınıza sıradan bir görünüm gelmesin. Gilda’nın stil tavsiyesi sorulduğunda verdiği “Denemekten korkmayın” cevabı gibi iddialı bir kombinden bahsediyoruz: Denim pantolonun üzerine giyilen pliseli metalik bir elbise!

metalik

Yüksek topuklu botlar ile takımlanan erkek gömlekleri, saten kargo pantolonla birlikte kullanılan krokodil derisi kutu çanta ya da ancak gece elbisesiyle kullanılabilecek iddialı bir küpenin kamuflaj desenli sweat shirt ile uyumu… Hepsi Gilda’nın üzerinde alışılmadık, muhteşem, ancak bir o kadar da uğraşılmamış görünen kombinler.

kamuflaj

Her kadının kendini içinde her zaman güzel ve mutlu hissettiği, önceden hazırlanmış birkaç kombininin olmasını öneren Gilda’nın güvenli kombinleri ise sneakerlar ile birlikte giydiği uzun  elbiseler veya beyaz t-shirt, siyah denim pantolon ve ultra büyük güneş gözlükleri.

Bir başka stil tavsiyesi ise rahatlığa yönelik. Her ne kadar topuklu ayakkabılara bayılıyor olsa da özel bir durum olmadığı sürece gündüz vakti düz ayakkabılar, hatta sneakerların favorisi olduğunu belirtmeden geçmiyor.

sneaker

Gilda aksesuar konusunda ise çok cömert. Göz alıcı mücevherleri ve birçok farklı yüzüğü bir arada kullanmayı sevdiğini, hatta yüzüklerini uyurken bile parmaklarından çıkarmadığını söylüyor. İddialı çantaları tutku derecesinde seviyor ve hem gündüz hem de gece kıyafetleri ile birlikte ustalıkla kombinliyor.

ring

Gelelim güzellik sırlarına… Saçlarının bakımına fazla zaman ayırdığını belirten Gilda’nın bu özeninin karşılığını fazlasıyla aldığı ortada. Tüm moda haftalarında ortadan ayrılmış upuzun simsiyah saçları ve yok denecek kadar az makyajı ile herkesi kendine hayran bırakan ve en çok fotoğraflanan yüzlerden olmayı başarıyor. Biz de Gilda’nın stiline bayılanlardanız, peki ya siz?

Written by cdemirel@365ist.com