Metal Ana Foto

2016 ilkbahar yaz koleksiyonlarına hızlıca göz attığınızda, metalik parçaların çarpıcı etkisini yoğun bir şekilde hissetmek mümkün. Yakın gelecekte mağazaları istila edecek metalik ceketler, elbiseler, etekler, hatta çanta ve ayakkabıları disko kraliçesi gibi görünmeden günlük hayatınıza adapte edebilmeniz için en ilham verici kombinler aşağıda!

Loewe podyumunda görüp vurulduğumuz krokodil efektli geniş paça metalik pantolon öylesine iddialı bir parça ki tek yapmanız gereken üzerinize düz beyaz bir t-shirt geçirmek. Boyunuz uzunsa sneakerlar, kısaysa paçanın altından çok az görünecek şekilde kalın topuklu botlarla kullanabilirsiniz.

PARIS, FRANCE - OCTOBER 02: A model walks the runway at the Loewe Spring Summer 2016 fashion show during Paris Fashion Week on October 2, 2015 in Paris, France. (Photo by Catwalking/Getty Images)

Pliseli metalik eteklerin yumuşacık kaşmir kazaklarla birlikteliği serin bahar akşamlarında hem sıcacık hem de cool hissetmeniz için yerinde bir seçim. Renk konusunda önerimiz pastel tonlar olacaktır. Ayakkabı konusundaki tercihinizi ise deri, bilekte botlardan yana kullanın. Özellikle günlük kombinlerinde benimsediği rahat tavrıyla hayran olduğumuz Alexa Chung’ın katıldığı bir davetteki umursamaz görünümü favorimiz.

IMAGE 2

Mevsim geçişlerinde sıkça ihtiyaç duyduğumuz montlar, bu sezon doku değiştiriyor. Daha önceden de bahsetmiştik, bomber ceketler önümüzdeki sezon çok moda. Çok parlak olmayan bir renkte seçeceğiniz metalik efektli bir bomber neredeyse her kıyafetinizle uyum sağlayacağı gibi sizi sert rüzgarlardan da koruyacaktır. En cool kullanım ise Leandra Medine gibi baştan aşağıya koyu renk denimlerle kombinlemek.

IMAGE 3

En iddialı görünümü en sona sakladık. En iyi uyarlama ödülü Gilda Ambrosio’ya gidiyor. Pırıl pırıl parlayan elbisenizi açık bıraktığınız saçlarınız ve nötr makyajınızla dengeleyin. Evden çıkmadan önce elbisenizin altına flared cut denim pantolonunuzu giymeyi sakın unutmayın! Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta denim pantolonunuzda herhangi bir kimyasal yıkama efektinin olmaması. Bu şekilde bir kullanım elbisenize güzel bir fon oluşturarak metalik etkiyi ön plana çıkartacaktır.

IMAGE 4

Eğer metalik parçalar benim için çok iddialı diyorsanız aksesuarlarınızdan başlamaya ne dersiniz? Dümdüz siyah bir takımın altına bu sene hemen hemen tüm markalarda rastlayacağınız altın tonlarında ya da farklı renklerde metalik bir bot seçebilir ya da beyaz üst ve denim ikilisini metalik bir çantayla iddialı bir üçlüye çevirebilirsiniz.

IMAGE 5

Written by cdemirel@365ist.com