Aksesuar_anafoto2Kıyafetlerin tamamlayıcısı aksesuarlar popülerliğini günden güne artırıyor. Geçtiğimiz aylarda Paris’te gerçekleşen Haute Couture haftasının iddialı ve çarpıcı aksesuarları, kıyafetlerden adeta rol çaldı.

Gündelik yaşamda da yardımına sıkça başvurduğumuz aksesuarlar, özel gecelerin de vazgeçilmez tamamlayıcıları. Yılbaşı gecesi sadece kıyafetinizle değil aksesuarlarınızla da parlamak istiyorsanız önerilerimize göz atın!
VERSACEVersace’den Saçlara Etkili Dokunuş

İlhamını Yunan tanrıçalarından alan Atelier Versace’nin koleksiyonundaki uçuşan elbiseler, pastel tonlar ve masalsı tasarımları bütünleyen diğer unsur da dalgalı, açık saçlarla kullanılan saç aksesuarlarıydı.

Bu naif ve romantik etkiyi yakalamak için saçınızı ortadan ayırıp iddialı bir taç ile süsleyebilir ya da saçınızın tek tarafında kullanacağınız parlak kristal tokalarla iddialı bir görünüm tercih edebilirsiniz.

Saçınızı toplu kullanmak isterseniz gösterişli bir aksesuarı at kuyruğunuzun etrafına dolamayı deneyin.

VALENTINO2Sade Bir Elbiseye Şık Madalyonlar

Valentino’nun siyah ve kırmızı renklerin hakimiyetindeki koleksiyonunun çıkış noktası ise Roma İmparatorluğu dönemi idi. Odak noktasını kare formlar, koyu renkler ve etnik detayların oluşturduğu kıyafetleri de bir çalımla geçen diğer noktaysa altın rengi büyük madalyonlardı.

Yılbaşı partisinde minimal bir görünüm için açık yaka ipek gömlek ve pantolonlarla, çarpıcı bir görünüm içinse kapalı yaka veya boğazlı siyah bir elbiseyle kombinlemenizi öneriyoruz.

DIOR2Dior’dan Çarpıcı Uzun Kolyeler

Christian Dior podyumunda soğuk renkler ve mimari kesimlerin dikkat çektiği yalın tasarımlarla birlikte kullanılan uzun kolyeler, adeta çabasız şıklığın tanımını yapıyor gibiydi.

Bu tarz kolyeleri minimal desenli ceket pantolon takımlarla veya dar silüetlerle bir arada kullanmak cool bir etki yaratacaktır.

Daha kadınsı bir görünüm için mini düz renk bir elbise ve dizüstüne kadar uzanan çizmelerle tercih edebilirsiniz.

Sallantılı Küpelere Geri Dönüş

İhtişamlı kıyafetler, gözalıcı desenler ve parlak işlemelerle Couture ruhunu tam anlamıyla yansıtan Alberta Ferretti koleksiyonun tavrını destekleyen en önemli detay, gösterişli sallantılı küpelerdi.

Son dönemin yükselen trendi kadife kıyafetlerle ya da pileli uzun etek-büstiyer ikilisiyle kombinleyebileceğiniz küpelerin etkisini arttırmak için toplu saçlarla kullanmaya dikkat edin.

 

 

Written by cdemirel@365ist.com