pazartesi ana foto

Eğer düzenli bir işiniz varsa ve evden çalışmıyorsanız ‘pazartesi’ kelimesi size nahoş gelebilir. Ama durun, kendinizi yalnız hissetmenize gerek yok. Dünyadaki diğer milyonlarca insan da kaçınılmaz olarak sizinle aynı hisleri paylaşıyor. Hafta sonunun su gibi geçmesi sebebiyle pazar akşamüstünden itibaren hissedilen o duyguya yıllardır ‘pazartesi sendromu’ denildiğini hepimiz biliyoruz. Peki ya, haftanın sevimsiz gibi görünen bu ilk gününü güzelleştirmek için neler yapabiliriz?

Sevdiğiniz işi yapın ya da işinizi severek yapın

pazartesi4

Her sorunun çözümünde sevgi yatar. Yaptığınız işi sevmeden yapmaya devam ederseniz ilk zamanlar sizi o kadar etkilemese de mutsuzluğunuz gittikçe artabilir. Eğer yaptığınız işi seviyorsanız sabahları yataktan kalkmak size o kadar da zor gelmeyecek.

Egzersizi ihmal etmeyin

Pazartesi1

Sabah sabah ne egzersizi dediğiniz duyar gibiyiz 🙂 Öyle kapsamlı bir egzersizden bahsetmiyoruz aslında. Birkaç güvenilir esneme hareketi ile güne başlamak endorfin hormonunun seviyesini arttırdığı gibi sizi daha dinamik hissettirir.

Küçük ipucu: Ara öğünlerde yiyeceğiniz orta boy bir muz ya da bir parça bitter çikolata ile de mutluluk seviyenizi artırabileceğinizi unutmayın.

Zaman yaratın

pazartesi 2

Sabah ofise gelir gelmez işe başlamayın. Kendinize yarım saatlik bir zaman verin. Bu arada gündem haberlerini okuyabilir ya da komik bir video izleyebilirsiniz. Sağlıklı bir sandviç ile güne başlamak da sizi gün içinde 1-0 öne geçirir.

Her pazartesi değil ama belirlediğiniz aralıklarda alışverişlerinizi pazartesi yaparsanız bu günü kötü bir gün olmaktan kurtarabilirsiniz. Küçük ama etkili parçalar bunun için biçilmiş kaftan.

Pazartesi günü neden alışveriş gününe dönüşmesin ki? Güzel bir kazak ya da bir not defteri… Önemli olan kendinizi ve sevdiklerinizi mutlu etmek!

Written by cdemirel@365ist.com