Pfw ana

Moda haftalarının dördüncü durağı olan Paris Moda Haftası dün sona erdi. Moda tutkunları maratona kendilerini iyice kaptırmış olacaklar ki, Paris sokakları New York, Londra ve Milano’dan adeta rol çalarak göz alıcı görünümlere ev sahipliği yaptı. En çarpıcı kombinleri sizin için bir araya getirdik.

ara görsel

Hiçbir zaman cazibesini kaybetmeyen dantel parçalar, kadınsı ve sofistike görünmek isteyenlerin ilk tercihiydi. Favori renkler ise siyah ve beyazdı.

image1

image2

image3

image4

image5

Feminen görünümün etkisini hissettirdiği bir diğer trend ise volanlı kıyafetlerdi. Uçuşan kumaşların, beyaz ya da pastel tonlarla birleştiğinde masalsı görünen volanların sert kumaşlarla birlikteliği de son derece iddialıydı.

image6

image7

image8

image9

Gün ışığından daha parlak ve dikkat çekici olmak isteyenlerin joker parçası ise yine metalik kıyafetlerdi. Modaseverler altın kuralı unutmamışlardı: üzerindeki parça ne kadar iddialı ise saç ve makyajını o kadar sade tut!

image12

image13

image16

image17

Moda sahnesinin uzun soluklu trendlerinden saçakla, Paris sokaklarında farklı şekillerde karşımıza çıktılar. Panel şeklindeki saçaklar, kuş tüyleri ve raw edge detaylı tasarımların basic parçalarla kombinlenmesi, dengeli ve güçlü bir etki yaratmıştı.

image19

image21

image22

image24

Casual modanın vazgeçilmezlerinden poplin gömlekler yine sokaklardaydı. Düz renklerdense mavi-beyaz çizgili gömlekler ön plandaydı.

image26 (1)

image29

image31

Paris’te Haute Couture rüzgarları estiren nakış detaylı parçalar, herkesin hayranlığını kazandı.

image33

image34

image35

Cool modaseverlerin tek renk giyim konusundaki tercihi navy renkten yanaydı. Monotonluğu kırmak için kullanılan siyah ve beyaz, navy rengin en iyi arkadaşlarıydı.

image38

image41

image42

Önümüzdeki sonbahar sıkça rastlayacağımız dev puf kabanlar, rahatlıkları ve dikkat çekici görünümleri ile defileler arası koşuşturan modaseverlerin adeta imdadına yetişmişti.

image43

image45

image46

Gelelim ayakkabı ve çantalara… Birçok göz alıcı çanta ve ayakkabı arasından dikkatimizi en çok çeken trend, çantaların çapraz asılarak kullanımı oldu.

image48

image50

image51

Day-7 (1)

Day-4 (5)

Day-4

Day-6 (2)

Paris Moda Haftası adına yakışır bir şekilde, ardında güzel kareler bırakarak sona erdi. Etkisini ise önümüzdeki günlerde görmeye devam edeceğiz.

 

 

Written by cdemirel@365ist.com