Yakın zamanda sosyal medyada adından çokça söz ettiren Matilda Kahl’ın hikayesinde de gördüğümüz üzere; işe her gün aynı kıyafetle gitmek mümkün.

New York’taki ünlü bir reklam ajansının sanat yönetmeni  olan Kahl, tam üç yıldır işe giderken aynı kıyafetleri giyiyor. Bu seçimi ile zaman ve enerjiden tasarruf ettiğini açıklayan Kahl; kendisi için sade ancak kimlik sahibi bir iş kombini belirlediği günden beri, sabahları yaşadığı hazırlanma stresinden de kurtulmuş.

Aslında hepimizin içinde bir Matilda Kahl var. Bu yüzdendir ki; kendimize yakıştığını düşündüğümüz parçalar, hızla hazırlanmamız gereken ya da iyi görünmek istediğimiz anlarda elimizin gittiği ilk parçalar olur. Tüm pantolonlarımızı en sevdiğimiz bluzumuzla kombinlemek ya da hep “o” topuklu ayakkabıları giymek isteriz.

Her gün aynı kıyafetleri giyme fikri size uzak olabilir. Ne var ki, belirli parçalar aynı kalacak şekilde farklı kombinler yapmaya çalışmak, dolabınızda var olduğunu hatırlamadığınız parçaların gün yüzüne çıkmasına ya da stilinizi yeniden keşfetmenize yardımcı olabilir.

Bu deneyimi yaşamak için, 1 gömlekle 1 hafta geçirecek olsaydık ne yapardık diye düşündük ve herkesin gardırobunda bulunan parçalardan biri olan beyaz gömlekle haftanın günlerine uygun kombinler ortaya çıkardık.

1

Pazartesi

Haftaya motive başlamanın yollarından biri, rahat ve şık bir stildir. Pazartesi günü için beyaz gömleğinizi kalem eteklerle kombinleyebilir; kombininizi hareketlendirmek için renkli ayakkabı, şal ve aksesuarlardan yardım alabilirsiniz.

3456

 

Salı

Haftanın genellikle en yoğun günü olan Salı gününde enerjik olmanız şart. Smart casual bir görünüm ve rahatlık için spor pantolonlar ve ceketler doğru bir seçim olabilir.

3457

Çarşamba

Pazartesi ve Cuma’ya eşit uzaklıkla olan Çarşamba gününde, renkli kombinlerle haftanın kalan yarısı için enerji toplayabilirsiniz.

3456

Perşembe

Haftanın sonuna doğru yaklaştığımız Perşembe gününü rahat geçirmek için sezon trendlerinden bol paça pantolonları babetlerle ya da topuklu ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz.

3asd

 

Cuma

Hafta sonunun habercisi olan Cuma günü, birçok iş yerinde daha rahat giyimin mümkün olduğu bir gün. Eğer akşam için bir planınız varsa ışıltılı bir kombin yapabilir, hafta sonunu en keyifli şekilde karşılayabilirsiniz.

3111213

Written by cdemirel@365ist.com