NYFW ana foto

Moda arenasının merakla beklenen haftası New York Moda Haftası 18 Şubat’ta sona erdi. Podyumun yanı sıra yedi günlük macera, sokakta da etkisini hissettirdi.

New York Moda Haftası, aslında bir süredir yazdığımız moda trendlerinden birçoğunu bizzat görmemizi sağladı. Diz üstü çizmelerden oversized mantolara, kısa ve küt saçlardan metalik etkilere moda dünyasının önde gelen isimleri fotoğraflara yansıdı.

nyfw7

 

digermetalik

New York’un daha yeni bir kar fırtınasından çıktığını göz önünde bulundurursak dondurucu soğuk ve kara rağmen şıklık yarışı hızından bir şey kaybetmedi. New York Moda Haftası, bu sene de diğer yıllarda olduğu gibi önümüzdeki sezonlarda neyin moda olacağının bir özeti gibiydi.

Neredeyse her köşe başında kürk görünümlü yumuşacık bir kaban ya da farklı stillerde kullanılan kürk görünümlü yakalar göze çarpıyordu. Kabanlarda renk tercihi çoğunlukla beyazdı, ancak iddialı pop desenler de sıklıkla karşımıza çıktı.

kurk

digerkurk

kurkdesenli

digerkurkdesenli

Detay olarak kullanılan yakalarda daha çok canlı renkler ön plandaydı. Kürk yakalar düz renk paltolarla kullanıldığı gibi, desenli ya da ekose paltoları da göz alıcı şekilde süslemişti.

digerkurkyaka (1)

digerkurkyaka (2)

Dondurucu soğuktan korunmak isteyenlerin bir diğer tercihi ise shearling kabanlardı. İçleri tüylü bu kabanlar farklı materyaller ve boylarda tercih edilse de taba renkte olanlar daha çok dikkat çekti.

shearling

shearlingsiyah (2)

shearlingsiyah (1)

Sokak modasının vazgeçilmezi bomber ceketlerin önümüzdeki günlerde yükselişini sürdüreceğini daha önceki yazılarımızda belirtmiştik. Casual giyimin ana parçalarından olan bomberların farklı boy ve renklerine moda haftası boyunca New York sokaklarında bolca rastladık.

bomber

uzunbomber

Soğuk havaların bir diğer kurtarıcısı olan bereler bir süredir trend olduğu üzere büyük ponponlarıyla bizi selamladılar. Şıklığından bir şey kaybetmek istemeyen kadınlar bu şirin parçayı sıklıkla tercih etmişlerdi.

hepponpon

yineponpon (2)

Hardal ve devetüyü renklerinin hâkimiyeti sürüyor. İster gri tonlarla dengeleyin, isterseniz  canlı ya da pastel tonlarla kombinleyin. Her şekilde cool ve göz alıcı görünmeniz garanti!

hardal

nyfw 1

devetuyu

“Soğuklarda çorapsız çıkmam” diyenlerdenseniz topuklu ayakkabı ve botların içine çorap giymenin hala trend olduğunu söyleyebiliriz 🙂

corapayakkabı

New York Fashion Week street style

Gelelim aksesuarlara… Kutu çantalar, cep telefonunun bile sığmayacağı kadar minik ‘süs’ çantalar, tüy detaylı ya da yumuşacık kürk görünümünde olanlar; New York’ta hepsi bir aradaydı.

kutu

metalikcanta

tuycanta

Ayakkabı konusunda seçenekler sınırsızdı. Platformlar, sanat eseri gibi görünen topuklar ve seksi stilettolar öne çıksa da defileler arası zamanla yarışanlar ve rahatlıktan vazgeçmeyenlerin bir numarası yine sneakerlar oldu.

New York Fashion Week street style

New York Fashion Week street style

minicanta

birdigerkurkyaka

Bizim New York Moda Haftası sokak stili izlenimlerimiz bunlar. Defileler ile ilgili izlenimlerimizi ayrı bir yazıda sizinle paylaşacağız.

Written by cdemirel@365ist.com