Makyaj ana foto

New York Moda Haftası’nın öne çıkan trendlerini ve sokak stillerini paylaştığımız yazıların ardından şimdi de sıra, defilelere damgasını vuran yardımcı oyuncularda: Evet, saç ve makyajdan bahsediyoruz 🙂 

Defilelerin çoğu adeta bir görsel şölen havasında olsa da bazı şovlar saç ve makyaj farkıyla diğerlerinden rol çaldı diyebiliriz.

ALT COVER (1)

Moda haftasının saç ve makyaj konusunda en iddialı defilesi ödülümüz iki modacıya gidiyor; Marc Jacobs ve Rodarte…

Marc Jacobs’un moda haftasının kapanışını yaptığı defilesi, podyumda yürüyen Lady Gaga farkıyla oldukça ses getirse de saç ve makyajın da bir o kadar etkileyici olduğunu söyleyebiliriz. Guido Palau’nun 1920’ler esintili gotik efektli saç tasarımı ile François Nars’ın yoğun siyah renkte, dağılmış görünümlü göz makyajı ve adeta gazlı kalemle çerçevelenmiş görünümlü eye liner çizgilerinin sokağa yansıması nasıl olacak, heyecanla bekliyoruz!

_GAS0394

_GAS1311

Bir diğer büyüleyici şov da Rodarte cephesinden… Sanat eseri görünümlü saç aksesuarları ile süslenmiş yarım topuzlar ve dağınık dalgaların yaratıcısı saç tasarımcısı Odile Gilbert idi. Makyajda muhteşem tonda bordo dudaklar dışında neredeyse başka hiçbir renge yer vermeyen James Kaliardos ise romantik duruşa asi bir dokunuş eklemişti.

RODARTE

_ARC0490

Fenty x Puma defilesinden, geriye doğru taranarak önleri beyaza boyanmış saçlar; Alexander Wang podyumundan, asi punk kısa kahküller; DKNY’ın efektli saç örgüleri, Sally Lapointe ve Creatures Of The Wind farkıyla iki yandan örülmüş saçlar en iyilerimiz arasında.

Rihanna-Puma-beauty-large_trans++qVzuuqpFlyLIwiB6NTmJwfSVWeZ_vEN7c6bHu2jJnT8

_ARC0009

NYFW F/W 2016 - Taylor Jewell (2016-02-13 to 2016-02-18) DKNY - 24 - LR

sallylaponte

Altuzarra şovu için ağaç dalı şeklinde çekilen eye linerlar, Opening Ceremony’nin parlak sim efektleri ve Tommy Hilfiger’ın bahar tazeliğinde makyajı da önümüzdeki sezonda sıkça rastlayacağımız trendlerden bazıları.

altuzarra

17CYN_9505

opening

gigi-hadid-tommy-hilfiger-hair-ftr

Moda Haftası podyumunda gördüğümüz kıyafetlerin mağazalarda yerini alması için zamana ihtiyacımız olsa da neyse ki saç ve makyaj için bu tarz sınırlamalar yok! Trendleri uygulamaya şimdiden başlamaya ne dersiniz?

 

Written by cdemirel@365ist.com