90lar ana foto

Geçen haftalarda sizlerle paylaştığımız Cindy, Claudia, Naomi süper üçlüsünün yer aldığı Balmain ilkbahar-yaz 2016 kampanyasından hemen sonra 90’lara saygı duruşu niteliğinde yeni bir kampanya da Giorgio Armani cephesinden geldi.

Süper model sıfatını tam anlamıyla hak eden Nadja Auermann, Yasmin Le Bon, Stella Tennant ve Eva Herzigova’nın başrolünü paylaştığı ‘New Normal’ isimli kampanya, markanın klasik şıklık anlayışının altını çiziyor.

Giorgio Armani tarafından seçilen ve geçmiş yıllarda koleksiyonlarında sıkça yer verdiği zamansız parçalardan oluşan ‘New Normal’ temasının amacı, geçici trendlerden etkilenen ürünler değil, bir kadının dolabında daima bulunması gereken sofistike parçaları bir arada sunmak.models-yasmin-le-bon-eva-herzigova-nadja-auermann-and-stella-tennant-in-giorgio-armanis-second-ever-new-normal-ads

Markanın adeta imzası haline gelmiş klasik ceket-pantolon takımlar, beyaz gömlekler, siyah kadife trençkotlar, pileli pantolonların yanı sıra konyak ve yeşil renkte krokodil derisi çantalar koleksiyondan ilk gözümüze çarpan parçalar. Giorgio Armani’nin adeta imzası haline gelen kalıpları ve kumaş kaliteleri ise yine her zamanki gibi tartışılmaz mükemmellikte.

“Koleksiyonu tasarlarken güzelliğin yaş kavramıyla bağlantılı olmadığını anlatmak çıkış noktamdı. Bunun lansmanı için de en doğru isimleri seçtiğime inanıyorum” şeklinde konuşan Armani, kampanya fotoğrafları için yine ikonik başka bir isim tercih etmiş; Peter Lindberg. Gerçeklik ve zamansızlık hissi veren fotoğraflarla birleşen yeni koleksiyonun elde edeceği başarıyı şimdiden görüyor gibiyiz.

Written by cdemirel@365ist.com