New York Moda Haftası’nda ilk moda haftası sunumunu gerçekleştiren tasarım markası Mansur Gavriel yeni çantalarının yanı sıra ilk ayakkabı koleksiyonunu da tanıttı.

Mansur_1

Mansur Gavriel yakın geçmişte hiçbir moda markasının başaramadığını başararak üç yıl içinde çok hızlı bir yükseliş yaptı. 2012 yılında Rachel Mansur ve Floriana Gavriel tarafından sadece iki çanta modeliyle yola çıkarak kurulan New York merkezli deri aksesuar markası çok doğru bir zamanda moda dünyasının minimalizm ihtiyacını karşılayarak kısa sürede büyük başarı yakaladı!

Mansur_3

Markanın bu kadar kısa süre içinde yok satması ve ikonik bir statü kazanan çantalarının başarısıyla eş zamanlı birçok taklit ve imitasyon edinmesi geçtiğimiz Haziran ayında yaratıcıları Rachel Mansur ve Floriana Gavriel’e sonuna kadar hakettikleri bir CFDA ödülü kazandırdı.

Mansur Gavriel bu başarısını çantaların bir adım ilerisine taşıyarak ayakkabılarda test etmeye karar verdi. Markanın New York Moda Haftası kapsamında dört yeni çanta modeliyle birlikte Manhattan’da ilk sunumunu yaptığı renkli ayakkabı koleksiyonu dört farklı model ve beş ayrı topuk boyundan oluşuyor.

İkonik çanta markası sihrini ayakkabılara da yansıtabilecek mi dersiniz?

Mansur_2

Written by cdemirel@365ist.com