Mango_Kendall_anafoto

Hızlı moda denince aklımıza ilk gelen markalardan olan Mango, önümüzdeki ay satışa çıkacak ‘Tribal Spirit’ temalı ürünlerinin tanıtımı için tercihini Kendall Jenner’dan yana kullandı!

İlkbahar koleksiyonunu dört ana trend çerçevesinde, dört ayrı modelle tanıtacağını açıklayan markanın başlangıç serisinin fotoğraflarını David Sims Londra’da çekti.

Kendall Jenner arrives at the 42nd annual American Music Awards at Nokia Theatre L.A. Live on Sunday, Nov. 23, 2014, in Los Angeles. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)

Adından da anlaşılacağı üzere, koleksiyonun çıkış noktası vahşi doğa ve kabile ruhu. Basına yansıyan ilk karelerde Kendall; kol ağzı ve etek ucu kendinden püskül detaylı ekru renk kazak, bol kesim ipek pantolon ve urgan kemerli bir kombinasyonla karşımıza çıkıyor. Bir diğer fotoğrafta başroldeki siyah renk, deri mini elbisenin etek kısmındaki yoğun püsküller, boho trendine de göz kırpıyor.

Koleksiyonun renk seçimlerinde de yine doğadan ilham alınmış; toprak tonları, kahveler, taba rengi ve kum renkleri ön planda. Ayrıca dikkat çekici büyük aksesuarlara da bolca yer verilmiş.

son foto

Kampanya fotoğraflarının lansmanı sonrasında Afrika kabile temalı bir koleksiyonu neden Kendall Jenner tanıtıyor şeklindeki eleştiriler, sosyal medyada sıkça yapıldı. Mango tarafından gelen açıklama ise Kendall’ın egzotik güzelliğinin, tam da verilmek istenen etkiyi yarattığı ve kampanya sonucundan çok memnun oldukları şeklinde.

 

Written by cdemirel@365ist.com