LFW a

19-23 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen ve moda haftalarının ikinci durağı olan Londra Moda Haftası’nın tamamlanmasının ardından gözler Milano Moda Haftası’na çevrildi.

Biz Milano’ya geçmeden önce dört günlük moda maratonunun sokaklardaki yansımasına sizler için göz attık.

AA ANA GÖRSEL

Londra’nın puslu ve yağmurlu havasının aksine sokaklardabaskılı ve renkli parçalar ön plandaydı. En çok tercih edilen desen hiç tartışmasız, beyaz zemin üzerinde dijital çiçek baskılılardı. Canlı grafik desenler de puslu havayı adeta dağıttı.

image1

image2

image3

image4

Diğer yandan canlı renkler; özellikle sarı-hardal tonları ile kiremit ve kırmızı, her yerdeydi. Bu renklerin, etkisini arttırmak için çoğunlukla siyah ile kombinlendiğini gözledik.

image5 (1)

image6

image7

image8

image9

image10

image11

Siyah kıyafetlerin bir başka en iyi arkadaşı da kuşkusuz beyaz renkti. Bu iki renk kombinlere, bazen lame parçalar ya da üçüncü bir renk eşlik ediyordu.

image14

image15

image16

Son yıllarda öne çıkan pliseli kıyafetler arasında galibiyet tartışmasız eteklerin. Moda Haftası ziyaretçileri çoğunlukla tek renk tercih etmiş olsalar da, bizim favorimizin gökkuşağı görünümündeki etek olduğunu belirtmeden geçmeyelim!

image17

image18

image19

image20

Gelelim; parka, bomber mont ya da trençkottaki haki renge… Haki, her stile mükemmel uyumuyla modaseverlerin yine vazgeçilmeziydi.

image21

image22

image23

image24

image25

Serin Londra havasından korunurken aynı zamanda dikkat çekmek isteyenler iddialı montlardan faydalandılar. Soğuktan etkilenmemek için kürk ya da oversize shearling montları tercih edenlerin yanı sıra vermek istediği mesajı sırtından taşıyanlar, sokaklarda renkli görüntüler oluşturdular.

image26

image28

image29

image30

image31

Bir başka mikro trend ise denim pantolon paçalarından sarkan püsküllerdi. Kolaylıkla evde kendi kendinize uygulayabileceğiniz bu görünüm, modaseverleri çoktan etkisi altına almıştı.

image32

image33

image34

image35

Londra sokaklarında aksesuarlar ise kıyafetlerden adeta rol çaldı. Neşeli çantalar, vazgeçilmez klasikler, seksi stilettolar, sneakerlar ya da süslü spor ayakkabılar… Tüm bu parçaları yakın zamanda sık sık görmeye hazır olun 🙂

image36

image37

image38

image39

image40

image41

image42

image43

image44

image45

image46

Written by cdemirel@365ist.com