ALT GÖRSEL

Londra Moda Haftası’na gidemedim diye üzülmeyin 🙂 Sizler için podyumlarda öne çıkan trendlere bir göz attık.

LFW podyum

Londra defilelerinin en dikkat çekici detayı podyumlarda sergilenen kıyafetlerin New York Moda Haftası’nın aksine dinamik ve sportif olmaktan çok, gösterişli bir feminenliğe sahip olmasıydı. Kıyafetler romantik ya da seksi değil, daha çok kırılgan bir tavırda idi.

Desen desen desen

Moda haftasına damgasını vuran tek bir trend seçecek olsak bu kesinlikle desenli parçalar olurdu. Tasarımları adeta başka bir boyuta taşıyan desenler Londra’yı etkisi altına aldı. Siyah zemin üzerine uygulanan büyük ve dağınık çiçek baskılar Erdem, Mulberry ve Preen tasarımlarına güçlü ve stil sahibi bir efekt vermişti.

image1

image2 (1)

image3 (1)

Christopher Kane, Mary Katranzou, Peter Pilotto ve Temperley London tasarımları sürreal baskıları sayesinde adeta bir sanat eserine dönüşerek modaseverleri büyülediler.

image4

image5 (2)

image6 (1)

image7 (1)

image8 (1)

Dalga efekti

Birkaç sezondur yükselişini sürdüren fırfır ve volanlı parçalara da defilelerde sıkça rastladık. Alexander McQueen, Erdem, Preen ve Temperley, fırfır detayını uçuşan ipek kumaşlar ve akıcı satenlere uygularken Peter Pilotto ve House Of Holland, dokulu kumaşlarda büyük volanları tercih etmişti.

Erdem podyumundan dantel, etek ucu fırfır detaylı elbiseyi favori parçamız olarak listemize yazdığımızı belirtmeden geçmeyelim!

image9

image10 (1)

image11 (1)

image12

image14

image13

image15 (1)

image16 (1)

Battaniye etkisi

Soğuk havalarda gardırobumuzun en sevilen parçası haline dönüşen kabanlar, Londra podyumunda farklı bir boyuta bürünerek karşımıza çıktı. Rahatlığın giderek daha önemli hale geldiği moda sahnesinde önümüzdeki sonbahar-kış sezonunda dev bir battaniye hissi veren oversized kabanları sıkça görmeye hazır olun.

Aleander McQueen veya Preen’den karlar kraliçesi, Burberry’den mega shearling ya da Marques Almeda’dan battal boy kaz tüyü mont, seçim sizin…

 

image17

image18

image19

image20 (1)

image21 (1)

Masum ve kırılgan

Hem feminen hem masum hem de kırılgan bir tavır için gardırobunuza eklemeniz gereken en önemli parçalardan biri de pelerinler. Londra Moda Haftası’nın belki de en iddialısı Alexander McQueen boncuk işleme pelerin, Erdem’den çiçek efektli, nakışlı bir parça ve House Of Holland’dan bir pelerin görünümündeki color block kürk aralarından seçim yapmakta zorlandığımız tasarımlar.

image22 (1)

image23


image24

Alt-üst ilişkisi

Önümüzdeki sezon şık ve göz alıcı görünmek için yapmanız gereken çok kolay! İddialı bir sweatshirt ya da kazak edinin ve bu parçayı daha da iddialı bir etekle kombinleyin 🙂

J.W.Anderson, Peter Pilotto ve Preen podyumlarından kopya çekmek serbest!

image25

image26

image27

image28

 

 

Written by cdemirel@365ist.com