Leo ana sayfa

Herkes onu büyük bir yolcu gemisinin batışını konu alan ve gerçek bir hikayeden uyarlanan ‘Titanic’ filmi ile tanıdı. Filmin üzerinden neredeyse 20 yıl geçti ve Leonardo DiCaprio hala Oscar heykelciğini almayı heyecanla bekliyor. Oscar’ın ayak sesleri olarak yorumlanan BAFTA’da dün akşam aldığı ödülle Leonardo’nun Oscar’a bir adım daha yaklaştığını söyleyebiliriz.

Hiç televizyon dizisi çekmemesi ve süper kahraman rollerinde yer almamasıyla Leonardo, meslektaşlarından ayrılıyor. Ayrıca yer aldığı projelerde seçici olması da onu farklı kılan bir diğer yanı. 41 yaşındaki ünlü aktör kariyerine tam tamına 36 film ve üç Altın Küre sığdırdı. Bunun yanı sıra beş tane de Oscar adaylığı bulunuyor. Hala sinemalarda gösterimde olan ‘The Revenant’ ile Leonardo, Oscar’a hiç bu kadar yakın olmamıştı.

Leo_revenant

1800’lü yıllarda yaşayan ve ayı saldırısına uğraması sonucu ölüme terk edilen Hugh Glass’ın hayatını anlatan film, aslına uygun olarak doğal yaşamda çekilmiş. Yönetmenliğini usta isim Alejandro G. Iñárritu’nun üstlendiği film çekiminde, Leonardo’nun rolünün gerçekliğini hissettirebilmesi için hiçbir zorluktan kaçınmadığını da biliyoruz. Örneğin, Leonardo bir vejetaryen olmasına rağmen inandırıcı olması adına çiğ ciğer yiyor. Anlayacağınız oyunculuk konusunda ne kadar iddialı olduğu ortada.

Dün akşam aldığı ödülle Oscar yolunda emin adımlarla ilerlediğini kanıtlayan Leonardo, ödülü annesine ithaf etti ve doğum gününü sahneden kutladı. Şimdiye dek dört kez törenden eli boş dönen Leonardo, bakalım beşinci adaylığında Oscar’a kavuşabilecek mi? 28 Şubat’ta Akademi’nin kararını heyecanla bekliyoruz.

Written by cdemirel@365ist.com