Kurallar ana

Moda kavramı geliştikçe zaman içinde kendi kurallarını oluşturuyor. Eskiden yapılmaması gereken ve rüküş olarak adlandırılan bazı kurallar artık günümüz trendlerini oluşturuyor. Bunun bize sağladığı şeyin cevabı ise basit: Özgürlük!

Desenli kıyafetler birlikte giyilmez

desen

Tarihin tozlu moda sayfalarına gömülen kurallardan ilki, desenlerin bir arada kullanılmaması diyebiliriz. Artık desenleri karıştırıyoruz ve birlikte daha iyi göründüklerinin farkındayız. Eğer başta çok risk almak istemiyorsanız puantiye ve çizgi gibi basit desenler ile işe başlayabilirsiniz. Puantiyeli eteğinizle çizgili üstünüzü birlikte giymenin tam sırası.

Çanta-ayakkabı-kemer aynı renk olmalıdır

Aksesuar

Renk uyumuna sadık olan kişiler genel olarak renkleri birbirine karıştırmaktan korkarlar. Eskiden aynı renk ayakkabı ve çanta uyumu çok önemliyken artık farklı renkte aksesuarlar çok moda.

Küçük ipucu: Ayakkabı, çanta ve kemer seçiminde aynı renkten ziyade aynı rengin farklı tonlarına yönelirseniz şık görünebilirsiniz. Bu hem giyiminize dinamizm kazandıracak, hem de tamamen farklı renkte aksesuarlar kullanmak noktasına geçiş döneminiz olacaktır.

Kışın beyaz renk giyilmez

NYFW-Day-Seven-15

Geçmişte her ne kadar kışın açık renk kıyafet giymekten kaçınsak da günümüzde iklimlerin artık renk kullanımını etkilemediğini biliyoruz. Hatta son dönemde kış aylarında bembeyaz giyinmek son derece cool sayılıyor. Beyaz rengi yaz kış diğer renklerle de kombinleyerek kullanabilirsiniz. Beyazın size temiz ve sade bir şıklık kazandırdığını unutmayın. 🙂

Payetli, parlak ve pullu parçalar günlük hayatta kullanılmaz

Pullu

Eskiden pullu ve payetli kıyafetler aklımıza gece hayatını getirirken artık gündüz kullanımlarına da parıltı katmak mümkün. Eğer sade bir kombin yapmak istiyorsanız kıyafetleriniz yerine aksesuarlarınızı parlak ya da payetli seçebilirsiniz. Düz renkte elbisenizi parlak metal renginde bir çanta ile hareketlendirmek dikkat çekici bir görünüm için yeterli olacaktır.

Written by cdemirel@365ist.com