Yırtık ana foto

80’lerden çıkıp geldiği gibi hayatımıza tekrar yerleşen, zamanında oldukça asi bir parça sayılan yırtık jean’ler artık son yıllarda hepimizin kurtarıcı parçaları oldu. Yırtık jean’le akşam yemeğine ya da dans etmeye gidebilir, günlük hayatta hemen her şekilde kombinleyerek rahat ancak çarpıcı görünebilirsiniz.

Yaz kış demeden giymeye devam ettiğimiz bu popüler parçayı büyük olasılıkla bir süre daha göreceğiz gibi duruyor. 🙂 Kış aylarında yırtık jean’lerinizi fonksiyonel bir şekilde kombinlemeniz için size bir kaç tavsiyemiz olacak.

Asi olun!

deri rip

Gözümüz her ne kadar topuklular ile feminen kombinlere alışkın olsa da rahatlığınızdan ödün vermemek için yırtık jean pantolonunuzu yıkanmış efektli basic tişörtlerle giyebilirsiniz. Yanınıza alacağınız siyah deri ceket stilinize tam da ihtiyacınız olan o asi havayı katacaktır.

Biraz hareket

desen jean

 

Yırtık jean’i hayvan desenli parçalarla karıştırabilir ve görünümünüzü anında farklılaştırabilirsiniz. Zebra deseniyle birleştirilen kombinin ne kadar havalı durduğuna bakın. Leopar, yılan ya da zebra, tercih sizin! Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta üzerinizde dikkat çeken başka bir desen ya da renk bulundurmamak.

Sıcak kombin

LFW SS2015 day 1, London Fashionweek

 

Özellikle son dönemde kazağınız ne kadar oversize ise o kadar moda. Yırtık jean’i kışa uyarlamanın en hızlı yolu üzerinize birkaç beden büyük bir kazak geçirmek. Biraz feminenlik katmak isterseniz görünümünüzü topuklu ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz, ancak bizim önerimiz düz platformlu erkek tarzı ayakkabılar ya da deri asker botlarıyla yapılacak cool bir kombinden yana olacaktır.

Klasik ve iddialı

yırtık blazer

Jean’iniz yırtık dahi olsa maskülen ceket ile oluşturacağınız bir kombin sizi klasik şıklığa yaklaştırabilir. Parçaların tezatlığı alışılmadık bir denge yaratacaktır. İddialı aksesuarla daha da farklılaştırabileceğiniz bu görünüm ile gündüz ya da akşam fark etmeksizin stilinizi parlatabilirsiniz.

 

Written by cdemirel@365ist.com