Layering Ana Foto

Mevsim kışa döndüğünde birçoğumuzun en büyük endişesi, olduğundan kilolu görünmektir. Kışın demirbaşları olan kazak, hırka ve paltoları giyerken daha yoğun yaşadığımız bu endişenin önüne geçmek için aslında yapılacak şey çok basit; kat kat giyinmek. Kat kat ama nasıl? Aşağıdaki birkaç ipucu sayesinde kışı artık sıcak ve şık geçirebilirsiniz.

Düz renkte basic bir tişört ile başlayın. Daha şık bir görüntü için tişört yerine gömlek de tercih edebilirsiniz. Daha soğuk günlerde boğazlı jersey bluzlar da hayat kurtarıcıdır. Her renkle kolay kombinlenebildiğinden beyaz, gri, siyah renkleri ya da naturel tonları seçmenizi öneriyoruz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, kıvrımlarınızı ortaya çıkarmak ve hantal görünmemek için en alta giyeceğiniz kıyafetlerin vücudunuza oturması.New-York-Fashion-Week-Fall-2015-Street-Style-6-700x1047

İkinci adım olarak giyeceğiniz hırka ya da kazak hem üşümenizi engelleyecek, hem de stilinize hareket ve dinamizm katacaktır. En sevdiğiniz renk ya da desen hangisiyse bu noktada özgürce kullanabilirsiniz.

Küçük bir ipucu: Tişört renginizin daha açık ya da koyu tonlarında yapacağınız bir seçim ve bel hattınızda kullanacağınız bir kemerle daha ince görünmeniz garanti. 🙂

Kat kat ama farklı kumaşlar

Buraya noktalı virgül koyup önemli bir detay paylaşmak istiyoruz. Kat kat giyinirken en önemli konulardan biri de kıyafetlerin dokuları. Giysilerinizin renkleri aynı ya da benzer olsa da, kumaş dokuları mutlaka farklı olmalı. Bu farklılık, giysilerinizin ağır görünmesini engelleyecek ve derinlik hissi kazandıracaktır.

New-York-Fashion-Week-Fall-2015-Street-Style-15-700x467

Bir sonraki adım, ceket ve kabanseçimi. Kalın bir kaban giymektense denim bir ceket ya dabiker bir ceket kullanıp üzerine canvas bir parka ya da sert hatlı militer bir kaban seçerseniz, hem stil sahibi hem de sofistike görünebilirsiniz.

26-fall-2015-ready-to-wear-street-style-0-5

Şimdi sıra, görünümünüzü dikkat çekici hale getirmekte! Bu yıl çok moda olan renkli, el örgüsü kocaman atkılardan faydalanın ya da kombininizdeki kaban yerine, renkli bir kürk veya leopar desenli bir mont deneyin. Detaylarda minimal seçimler yaparak büyük bir çanta veya renkli bir ayakkabı da tercih edebilirsiniz, seçim sizin!

23-fall-2015-ready-to-wear-street-style-15 (1)

Written by cdemirel@365ist.com