kışın cildimize ana foto

Bugün, kış mevsiminde birçoğumuzun sık yaşadığı sorun, cilt kuruluğunu mercek altına alıyoruz. Aynaya baktığınızda cildiniz pul pul dökülüyor veya kaşınıyorsa önerilerimizi dikkate almanızda fayda var.

Nem, nem, nem…

İşte sağlıklı ve ışıldayan bir cildin anahtarı bu sihirli kelimelerde yatıyor. Nem için cildi içten ve dıştan beslemek gerekiyor. İçten destek için günde en az 2.5 litre su içmeli ve yararlı yağları tüketmelisiniz.

Yağ nasıl yararlı olur dediğinizi duyar gibiyiz. 🙂 Artık eskisi gibi yağdan korkmanıza gerek yok. Özellikle de zeytinyağı, sağlıklı çiğ kuruyemişler ve avokado gibi vücudunuz için yararlı besinleri günlük düzeninize ekleyebilirsiniz.

Suyun ısısı önemli

Sıcak suyla duş almak cildinizin kuruluğunun en önemli sebeplerinden biri olabilir. Uzun süreli sıcak suda kalmak yerine banyo sürenizi kısa tutabilir, sabun yerine daha yumuşak temizleyicileri tercih edebilirsiniz.Skin-Care-Santa-Rosa1

Banyodan sonra cildinize uygun nemlendirici ve yağları kullanmanız nemi daha uzun süre cildinizde tutmanız anlamına gelir. Nemsiz kalan bir cildin doğal elastikiyeti kaybolur ve erken kırışıklıklara davetiye çıkarabilir. Unutmayın bir kadının en yakın arkadaşı modern zamanın en iyi icatlarından kremlerdir. 🙂

Bu küçük ama etkili öneriler sayesinde kışı yumuşak ve parlak bir ciltle geçirmeniz mümkün.

Written by cdemirel@365ist.com