Kış Kahramanları

Aralık ayının son günlerini yaşıyoruz. Her ne kadar bu ayın hakkını veren dondurucu bir soğuk yaşamasak da hatırı sayılır bir şekilde üşüdüğümüz kesin. Bu mevsimde hasta olmamak için de bazı aksesuarlara ihtiyaç duyduğumuz da bir gerçek.

Bütün yıl ortalarda gözükmeyen, dolapların vazgeçilmez tamamlayıcıları olan atkı, bere ve şapkaları belki de çoktan çıkardınız. Kışın kendinizi kat kat kıyafetler içinde hantal hissetmenize ise hiç gerek yok. Doğru aksesuarlar ile hem soğuktan korunabilir hem de şık olabilirsiniz.

Kahramanımız Bir: Atkı

GünlükAtki kıyafetinizin biraz sıradan olduğunu düşünüyorsanız neden bir atkı ile tarz olamayasınız ki? Üşümemek için kullanılan atkının stil yönünden de bir kurtarıcı olması hepimizi mutlu eder.

Bu yıl özellikle çok uzun boyda atkıların moda olduğunu söylemeliyiz. Siz de uzun atkılarınızı kalem etek, ince bir kazak ve kısa botlarla kombinleyerek sofistike bir görünüm elde edebilir ya da boyfriend denim, rahat sneakerlar ve yün trikolarla birlikte kullanarak cool bir etki yaratabilirsiniz.

Eğer seçiminiz biraz daha gösterişli parçalarsa, kürk ya da payet gibi farklı materyallerin kullanıldığı atkıları tercih edebilirsiniz. Bu parçaları düz renk kıyafetler veya paltolarla kombinlemenizi öneriyoruz.

Atkı kullanmak istemiyorsanız özellikle son yıllarda trend olan el örgüsü boyunluklar da sizi soğuktan koruma görevini başarı ile yerine getirebilir.

Kurklu bereKahramanımız İki: Bere

Kışın en eğlenceli ve şirin trendlerinden biri hiç kuşkusuz ponponlu bereler. Tarzınız ne olursa olsun ponponlu bere ile sevimli bir görüntü yakalamanız mümkün.

Hem kürk hem ponponlu bir berem olsun derseniz alabildiğine şık seçenekler de bu kış sizi bekliyor. Özellikle yağışlı günlerde hem stil sahibi görünmek hem de saçlarınızın şeklini korumak için bu trendden faydalanmanızı öneriyoruz.

 

Eldiven kremKahramanımız Üç: Eldiven

Başımız ve boynumuzu sıcak tutarken ellerimizin de vücudumuzun en çok üşüyen bölgelerinden olduğunu unutmayalım. Deri materyalli eldivenler bu sene altın çağını yaşayacak.

Zaman kaybetmeden en az bir tane edinmekte fayda var. Minimal etki için kısa krokodil derisi eldiven, daha feminen bir dokunuş içinse dirseklere kadar uzayan renkli deri bir eldiven, seçim sizin.

 

Written by cdemirel@365ist.com