Kazak ana fotoKışın geldiğini anladığımız ilk an, kazaklarımızı giymeye başladığımız andır. 2015’in sonlarına yaklaştığımız bugünlerde her ne kadar yerlerde kar olmasa da, yeni yıl havası her yerde esmeye başladı bile.

Erkek gardıroplarının en fonksiyonel ürünlerinden olan kazak aynı zamanda iyi bir yılbaşı hediyesi alternatifi olabilir. Biz de sizin için yeni sezonun kazak modasına şöyle bir göz attık.

İşte favorilerimiz:

kazakbogazliBoğaz Esintisi

Klasik şıklığın vazgeçilmez adresi boğazlı kazakları bu kış da sıkça göreceğiz. Kışın soğukla mücadele ederken atkı ya da kravat takmadan da olmaz diyenlerin yardımına eski dost yetişiyor 🙂 Aile buluşmasında veya bir davette giyebileceğiniz ve her ortama uyum sağlamanıza yardımcı olan boğazlı kazakları giyerken bazı noktalara dikkat ederseniz şık olmanız da garanti!

* Takım elbiseyle giyecekseniz ince kumaştan yapılmış, vücudunuza oturan modeller tercih edin.

* Boğazlı kazağın boynunuzu sıkı sıkı sardığına emin olun. Fazla bolluk şıklığınızı bozabilir.

* Risk almak istemiyorsanız siyah ve gri renkleri tercih edin.

kazakrenkliTezatın Çekiciliği

Kazak seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi de, rengi. 7’den 70’e herkesin kazak giydiğini unutmayın. Dikkat çekmek istiyorsanız cesur oynamanızı tavsiye ederiz. Güneşin aramızdan ayrıldığı ve gri tonlarının hayatımıza girdiği kış aylarında renkli giyinmekten çekinmeyin!

Özellikle turuncu, neon gibi cesur, canlı renkler giyerek hem insanların içini açın hem de çevrenizi aydınlatın. Düz renklerin yanı sıra kalın veya ince çizgili, birkaç renkten oluşan alternatiflere de göz atmanızı öneriyoruz.

Desenli Örgüler

Örgü tasarımlar her kışın vazgeçilmezi olsa da, bu kış daha da fazla karşımıza çıktı. Durum böyleyken bu modayı görmemezlikten gelmek olmaz. Tek renkten ziyade farklı renklerin enerjisini üzerinizde taşımak istiyorsanız doğru tercih desenli kazaklar olacaktır.

Hatta bir taşla iki kuş vurmak isteyenler, ince boğazlı kazağın üstüne desenli kazak giyebilirler. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu kış cesur oynayan kazanıyor!

 

Written by cdemirel@365ist.com