chanel ana foto

Ünlü marka devi Chanel tarafından 2015-2016 Sonbahar/Kış dönemi için yeniden uyarlanan bir ayakkabı: Chanel Slingback! Şimdiye kadar bu ayakkabıyı ünlü moda tasarımcılarından tutun en ünlü fashion blogger’lara kadar birçok ünlü isim giydi. Peki bu çift renkli ikonik parça neden bu kadar sevildi?

Biraz moda tarihinin derinliklerine doğru yola çıkalım. Ayakkabı, ilk olarak Chanel’in efsanevi ismi Gabrielle ‘Coco’ Chanel tarafından 1957 yılında tasarlandı. Ayakkabının tasarlanma amacı ayağı daha uzun göstermesiydi ve bu amaca oldukça iyi hizmet ettiğini söyleyebiliriz.

tarih chanel

Arka kısımlarının ten rengine yakın olması yüzünden bu ilüzyonu yaratan ayakkabının bu kadar sevilmesi tesadüf değil. İlk üretildiği haline göre daha modern bir tasarımla karşımıza çıkan ayakkabının topukları bu sefer daha küt olarak tasarlandı. Başarılı bir işçilik ve ince detaylarla hazırlanan ayakkabıyı tekrardan uyarlayan Karl Lagerfeld, kadınların ne istediğini çok iyi bildiğini bir kez daha kanıtladı.

Nicole_Warne

Blok topukları ile günlük hayatta oldukça kullanışlı olan bu arzu nesnelerinin reklam filmlerinden favorimiz olanı sizlerle paylaşıyoruz. Bazen böylesi bir arzu nesnesini yatakta kitap okurken bile giymek isteyebilirsiniz 🙂

Written by cdemirel@365ist.com