Grammy ana foto

Dünyanın en prestijli müzik ödülleri olarak kabul edilen Grammy Ödülleri 15 Şubat akşamı sahiplerini buldu. 83 kategoride ödül verilen tören, Los Angeles’taki Staples Center’da gerçekleşti. Taylor Swift, topladığı ödüllerle geceye damgasını vururken; David Bowie’yi canlandıran Lady Gaga, büyük ilgi topladı. Kırmızı halıda ise ünlü isimler, her zamanki gibi dekolte ve şıklık yarışındaydı.

Ödül törenlerinin vazgeçilmez ismi Lady Gaga, bu kez de gecenin en çok konuşulan ismiydi. Marc Jacobs imzalı özel tasarım elbisesi, turuncu saçları ve makyajı ile yakın zamanda hayata veda David Bowie’ye saygı duruşunda bulundu. İlham çakışması da diyebileceğimiz olay ise genç şarkıcı Zendaya’nın da Bowie kılığına girmesiydi.

taylor-swift-selena-gomez-grammys-w724

Taylor Swift ve Selena Gomez’in çok yakın arkadaş olmaları, onları Grammy halısında da bir araya getirdi. Birlikte poz veren genç yıldızların seçtiği elbiseler tarz olarak birbirinden oldukça farklıydı.

taylor

Taylor Swift, mercan rengi crop top ve derin bacakdekolteli fuşya eteği tercih etmişti. Boyunun ve vücudunun inceliğini sonuna kadar kullanan Taylor’ın geceye renk katan isimlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Saç modelinde, moda camiasında sert mizacı ile bilinen Anna Wintour’dan esinlendiği oldukça konuşulan bir detay oldu. Bizse bu dünyaya bir tane Anna’nın yeteceğini düşünüyoruz 🙂

selenas

Selena Gomez ise Calvin Klein imzalı payetli bir elbise ile karşımızdaydı. İnce askılı ve derin bir v dekoltesi olan elbise oldukça şık bir tercih olmuştu. Küpelerinin ışıltısı elbiseyi biraz gölgelemiş olsa da bizce gecenin en şık kadınlarından birisiydi.

trunfio_grammys_16

Sıra geldi favorimiz olan Nicole Trunfio’ya. 70’ler esintili ve tam olarak Zuhair Murad tasarımı olduğunu anlayabileceğimiz ışıltılı bir tulum seçmiş. Omuzlarında yarı transparan bir pelerini olan tuluma bizden tam puan! Takı seçimi ve saçları da oldukça hoştu. Vücuduna göre tercih yapmanız her zaman size artı puan kazandıracaktır. Turnfio da, dün gece bundan sonuna kadar faydalanmıştı.

siyah grammy

Gecede siyah kıyafetler ağırlıktaydı. Sırasıyla Adele, Bella Hadid ve Meghan Trainor da siyah ama parıltı detayını kullandıkları elbiseleri ile törene katıldılar. Adele’in günden güne zayıflaması ve giderek güzelleşmesini de belirtmeden geçmeyelim.

Elbiseleri incelemeyi bitirirken ödüllere de bir göz atalım. Yılın Albümü’nü kendi doğum tarihi olan ‘1989’ albümü ile Taylor Swift,  Yılın Şarkısı’nı ise ‘Thinking Out Loud’ ile Ed Sheeran ve Amy Wadge aldı. 2015’e damgasını vuran şarkıyla Yılın Kaydı ödülünü ‘Uptown Funk’ ile Mark Ronson ve Bruno Mars aldı. Bu eğlenceli video ile yazımızı bitiriyoruz.

Written by cdemirel@365ist.com