jennifer273. Altın Küre Ödülleri dün Los Angeles’ta düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu. 2015’in en başarılı TV projeleri ve oyuncularının onurlandırıldığı bu gecede bizler ödül kazananları bir kenara bırakıp radarımızı gecenin en iyi giyinen kadınlarına çevirdik.

cate-blanchett-vogue-10jan16-getty_b_426x639Birincimiz tartışmasız Cate Blanchett! Givency’nin haute couture işçiliğinin adeta kitabını yazdığı elbisesi içerisinde rüya gibi görünen ünlü yıldız hepimizden tam not aldı. Soluk pembe renk, transparan paneller, uzun saçaklar ve dantel ancak böylesine ustalıkla birleştirilebilirdi. Tiffany&Co mücevherler ve soğuk tonlarda yapılmış makyaj da elbiseyi kusursuzca bütünlemişti.

 

alicia-vikander-golden-globes-2016Louis Vuitton’un kampanya yüzü İsveçli aktris Alicia Vikander, markanın beyaz renkte, yakası ve kolevleri fırfırlı, mat payetlerden oluşan abartısız ancak iddialı elbisesi ile masum güzelliğini vurgularken sırt dekoltesi ile çarpıcı yönünü de göz önüne sermişti.

rooney-mara-golden-globes-2016-2Rooney Mara, Alexander McQueen tuvaleti ve Fred Leighton mücevherleri ile bizi yine hayal kırıklığına uğratmadı ve gecenin en iyi giyinenleri arasına adını yazdırdı. Nude tonlarındaki elbisesi ve yüz hatlarını ortaya çıkaran sımsıkı topladığı saçları ile umursamaz tavrının ve gizli iddiasının bir kez daha altını çizen Mara’nın ruj rengi de kalbimizi çaldı.

rosie-huntington-whiteley-vogue-10jan16-getty_b_426x639Gecenin en iyilerinden biri de hiç kuşkusuz Rosie Huntington-Whiteley idi. Kusursuz vücut hatlarının avantajını sonuna kadar kullanan ünlü model, şifon kumaştan, boncuklarla işlenmiş Atelier Versace tuvaleti ile gecenin en şıkları arasında tartışmasız ilk sıralardaydı.

kirsten-dunst-vogue-10jan16-getty_b_426x639Kirsten Dunst Valentino’nun Bizans esintileri taşıyan tuvaleti içerisinde oldukça gözalıcı ve kadınsı görünüyordu. Siyah rengin vurguladığı, doğal bırakılmış sarı saçları ve özellikle boyun bölgesinde hiçbir aksesuar kullanmamasına bizden tam not!

jennifer-lawrence-vogue-10jan16-pa_b_426x639En iyi renk kullanımı Jennifer Lawrence’dan geldi. Christian Dior’dan seçtiği tuvaletinin kırmızı renginin yoğunluğunu düz hatları ve bel hattındaki cut-out detaylar ile dengelerken Chopard kolyesi ile iddiasını ortaya koyan Lawrence yine son derece çarpıcıydı.

helen-mirren-vogue-10jan16-rex_b_426x639Son favorimiz ise Helen Mirren. Harry Winston mücevherlerle tamamladığı Badgley Mischka elbisesinin içerisinde gençlere adeta meydan okuyan ünlü yıldız sofistike duruşunu bir kez daha vurguladı.

Written by cdemirel@365ist.com