eyeliner ana foto

Moda tasarımcısı Marc Jacobs, geçtiğimiz yıl kendi makyaj koleksiyonunu yaratmış, geniş ürün seçeneği ve renk yelpazesi ile bu alanda da iddialı olduğunu kanıtlamıştı. Jacobs, bu seneki reklam yüzü olarak Winona Ryder’ı tercih etti.

Aslında bu ilk Winona-Marc işbirliği değil. Geçtiğimiz yıllarda tasarımcının hazır giyim reklam kampanyalarında ünlü aktristin yüzüne rastlamıştık. Şaşırtıcı olan Winona Ryder’ın bu kez kariyerinde ilk defa bir makyaj ürünü tanıtımı için kameralar karşısına geçmesiydi.

Aralwinona-ryder-marc-jacobs-beauty-mainık ayında yayınlanan kampanyanın yayınlanan ilk karesi adeta 1960 yılından günümüze ışınlanmış gibi. David Sims’in çektiği karede Winona Ryder koyu renk kaşları, kedi gözü şeklinde çekilmiş eyeliner ve yoğun siyah rimel ile dikkat çeken göz makyajı, nude renkte dudakları ve inci kolyesi ile retro bir görünüm sergiliyor.

“Çok şanslıyım ki, günlük hayatımda makyaja çok da ihtiyacım olmuyor. Renkli bir nemlendirici ve hafif bir allık, günümü kurtarmaya yetiyor. Neredeyse tüm yaşantım makyaj konusunda en iyilerle çalışarak geçti. Onlardan muhteşem tavsiyeler aldığımı düşünebilirsiniz ancak konu uygulamaya geldiğinde durum maalesef tam da tersi” diyerek makyaj yapmayı hiç beceremediğini itiraf eden Winona gibi eğer siz de bu konuda yeterince iyi değilseniz yazının devamı tam da size göre.

Eyeliner En Pratik Nasıl Uygulanır?

Makyaja başlamadan önce nemlendirici ve şişlik giderici bir krem sürmek hem göz çevrenizi rahatlatacak hem de kullanacağınız ürünlerin daha net görünmesini sağlayacaktır. Göz çevrenize zarar vermemek için kremi yüzük parmağınızla hafifçe dokunarak uygulayın.

Göz kapağınıza makyaj sabitleyici bir ürün kullanmak makyajınızın uzun saatler bozulmamasına ve eyeliner’ın daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olacaktır.

Daha net ve keskin görünüm için gazlı kalem formunda ya da sıvı eyeliner ürünleri, daha buğulu ve pürüzsüz bir görünüm içinse yumuşak göz kalemlerini öneriyoruz. Gözleriniz yeşilse kahverengi, mavi ya da mor tonlar, mavi gözlerde lacivert ya da bakır tonlar, kahverengi gözlerde ise siyah ya da koyu lacivert tonlar kullanmak göz renginizi vurgulayarak daha çok ortaya çıkaracaktır.hbz-makeup-trends-fw2014-heavy-liner-09-gaultier-bks-a-rf14-5886-lg

Eyeliner’ınızı çekmeden önce göz kapağınıza kirpik hattında ince bir hat halinde lacivert göz farı sürerek gözlerinizin beyazını ön plana çıkarabilir ve daha parlak bakışlara sahip olabilirsiniz.

En dikkatli olmanız gereken kısım şimdi başlıyor, düzgün bir çizgi çekebilmek. Kirpik hattınızın tam ortasından başlayarak dışa doğru küçük noktalar çizerek ve aralarını çizgilerle doldurarak devam edin. Sonrasında göz pınarınızdan başlayarak yine aynı teknikle orta noktaya kadar ilerleyin. Bu sayede hata yapma ihtimaliniz çok az. Uygulama konusunda henüz acemiyseniz likit liner yerine kalem formundaki ürünleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Eyeliner’ınızı orantısız sürdüğünüz ya da çizgiyi taşırdığınız noktalarda tamamen silmektense makyaj temizleme mendili veya kulak çubuğu ile uygulayacağınız makyaj temizleme sütü ile son rötuşları yapabilirsiniz.

 

 

Written by cdemirel@365ist.com