evimevim_anafoto

Eviniz sizi, hayallerinizi ve ailenizi yansıtan en önemli yaşam alanıdır. Yorucu bir iş gününden sonra ya da uzun bir seyahatten sonra sıcak ve konforlu bir ev herkesin hayalidir. “Evim evim güzel evim” cümlesi de tam da bu hissi ifade eder.

Sizi yansıttığı için evinizde kendi tarzınızı ortaya koymak ve ona göre evinizi dekore etmek zor gözükse de aslında epey zevkli bir uğraş. Dekorasyonu bitirdiğinizde kendi dokunuşlarınızı, evliyseniz eşinizle ortak fikirlerinizi evde görmek size iyi gelecek.

Evinizi kafanızda köşelere ayırmak ve o yaşam alanlarını inşa etmek, işinizi kolaylaştırırken eğlenmenizi de sağlayacak. Mutlu bir yaşam, evinizdeki huzurda gizli olabilir.

Köşelerinizi yaratmak için ipuçlarımız:

Ölümsüzleşen Anılar Köşesi

foto çerceve

Dijital bir çağda yaşıyor olabiliriz ama hala fotoğrafları elimize aldığımızda yaşadığımız o hissi veremiyor değil mi? İşte bunun için en iyisi, sevdiklerinizin fotoğraflarını koyacağınız bir köşe olabilir. Güzel çerçevelerle bütünleşen fotoğraflar anılarınızı daima canlı tutacaktır.

Romantizm Köşesi

mum köşe

Eve yorgun argın geldiğinizde modunuzu değiştirecek bir fikrimiz var desek? Hadi mumları yakıp ışıkları kapatalım ve kendimize dinlendirici bir çay alalım. Bütün stresinizi attığınız bu an için biraz mum ışığı yeterli olacaktır.

Doğa Ana Köşesi

terra

Ev dekorasyonunu bitirdiniz ama hala bir şeyler eksik gibi geliyorsa biraz yeşil dokunuş, evinize istediğiniz canlılığı getirecektir. Bu ara çok moda olan teraryum ile hayal gücünüzü harekete geçirebilirsiniz.

Keyif Köşesi

zara-home-11-640x426

Hafta sonu gelince aklınıza, rahat bir koltukta yayılıp sıcak bir kahve eşliğinde keyifli bir şeyler okumak geliyorsa bu köşe tam size göre. Hızlı akan günlük hayatı dışarıda bırakın ve yaşadığınız anın keyfini çıkarmaya bakın. İnsanın evi gibisi yok!

Written by cdemirel@365ist.com