parka ana foto

Haki renk gördüğümüzde aklımıza ilk gelen gardırop demirbaşlarından biri parkadır. İlk çıkışı Amerikan ordusuna dayanan parkaları giydiğinizde rengi itibari ile military bir hava estirirsiniz. Bu kilit parça ile nasıl kombinler yapabiliriz bir bakalım.

Öncelikle çok kullanışlı olduklarını söyleyebiliriz. Eğer havalar hala soğuksa altına kat kat kıyafetler giyme gibi bir özgürlüğünüz vardır. Bu yüzden ince bir parka alacaksanız en az bir beden büyük almanızı öneririz. Bir parkanın üstünüzden döküleni makbuldür 🙂

haki ana photo

Geçiş mevsimlerinin kahramanı olan parkayı bir elbisenin üzerine giydiğinizde altına bir superga gibi rahat bir ayakkabı ile elbisenin fazla şıklığını dengelemiş ve sportif bir hava katmış olursunuz. Trendleri birleştirmek ve kendinize yakışanı giymek moda hanenize oldukça iyi bir puan ekleyecektir.

haki parkaa

Soğuk havalarda kullanmak istediğinizde ise başka bir yazımızda bahsettiğimiz gibi kat kat giyinerek de şıklığınızı konuşturabilirsiniz. Özellikle parkanızın altına giyeceğiniz canlı renkler ile hem parkanızı hem de içine giydiğiniz rengi parlattığınızı unutmayın! Haki, bu anlamda oldukça uyumlu ve tarafsız bir renk. İçinizden geldiği gibi renk kombinleri yapabilirsiniz.

milano_fashion_week_fw16_streetstyle_finaest_1

Parkanın erkek modasında da büyük bir yeri var. Şık takımlarınızın üzerine ince bir parka geçirerek bir anda trend gözükebilirsiniz. Aynı şekilde desenler konusunda endişelenmenize gerek yok. Kare ya da çizgili bir ceketin üzerinde de oldukça hoş gözükecektir. Stilinizi güneş gözlüğü ve atkı ile desteklemeyi unutmayın.

Written by cdemirel@365ist.com