Kristen ana foto

Coco Chanel’in hayatından kesitlerin anlatıldığı bir kısa filmde yer almak herkese nasip olmaz. Karl Lagerfeld’in daimi ilham perisi olmak ise bambaşka bir ayrıcalık olsa gerek! Her iki cümlemizin öznesi aynı kişi: ünlü film yıldızı Kristen Stewart.

Chanel’in makyaj ürünlerinden Les Beiges’in kampanya yüzü Gisele Bundchen ve Rouge Coco’nun kampanya yüzü Keira Knightley’den sonra Kristen Stewart da 2016 Göz Makyaj Koleksiyonu için kameralar karşısına geçti.

Merakla beklenen kampanyanın fotoğraflarının mart ayında yayınlanması bekleniyor. Kampanyanın görsel tarafı ile bu kez Karl Lagerfeld değil ünlü fotoğrafçı Mario Testino ilgilendi. 1997 yılında Galler Prensesi Diana’yı Vanity Fair dergisi için fotoğraflayarak dünyaca üne kavuşan efsanevi fotoğrafçının sonrasında imza attığı her iş birbirinden daha iyi ve ilham vericiydi. Testino ile Stewart daha önce de cüretkar ‘Towel Series’ ile bir araya gelmişti.

Kristen towel

Adını dünyaya ‘Twilight’ serisi ile duyuran Kristen Stewart ise 2013 ve 2015 yıllarında da Chanel’in giyim kampanyalarında yer almıştı. Her ne kadar özel hayatı ile eleştirilerin gündeminde yer alsa da 25 yaşındaki genç yıldızın modanın kalbinde yer alması gerçekten takdire şayan bir durum.

Markanın yaptığı açıklama ise Stewart’ın etkileyiciliğini vurgular nitelikte: “Modern, magnetik güzelliği ve özgür ruhu ile Kristen, günümüz Chanel kadını profiline tam anlamıyla uyuyor”.

Written by cdemirel@365ist.com