Reklam kampanyalarında sınırlarından arınmış, provokatif ve özgürlükçü bir dünya sunan Calvin Klein 2015 sonbahar denim kampanyası ile bu imajın altını bir defa daha kuvvetli çiziyor.

Son dönemde Calvin Klein ve Kendall Jenner gibi yıldızları reklam yüzü olarak seçmesinden de anlaşıldığı üzere genç nesli kendisine hedef kitle olarak belirleyen Calvin Klein kampanyalarına daha da iddialı bir yenisini ekledi.

Calvin Klein - Fall 2015Söylemini ‘raw texts, real stories’ olarak ortaya koyan yeni kampanyanın hedefi milenyum kuşağı ile sıradışı bir yolla bağlantı kurmak. Son yıllarda dijital flörtün giderek daha da yaygınlaşması ve Tinder gibi sitelerin neredeyse trend haline gelmesi belli ki markaya bu yönde ilham vermiş. Ünlü moda fotoğrafçısı Mario Sorretti’nin imza attığı fotoğraflar ve videoda seksi modeller yer alıyor, ancak bu kez başrolde kelimeler var.. İlhamını gerçek dünyadan alan erotik mesajlaşmalar ve oldukça seksi görüntülerle süslenen kampanya, kişiye sanki görmemesi gereken bir şeye tanıklık ediyor hissi yaşatıyor. Provokasyon mu? Doğru yerdesiniz.

Kampanya her ne kadar bazı çevreler tarafından fazla cinsellik içerdiği nedeniyle eleştirilse de, marka tarafından yapılan yorum ‘Günümüzde gençler arasında yaşanan ilişkiler tam olarak böyle; bu kadar beklenmedik, hızlı ve özgür ‘ şeklinde.

Written by cdemirel@365ist.com