kruvaze ana foto

Son yıllarda erkek modasında etkisini hissettiren kruvaze, yükselişine devam ediyor. Fransızca çapraz anlamına gelen kruvazenin günlük hayatta çok fazla kullanımı var. Kruvaze denince akla gelen ilk şey ise bir erkeğin olmazsa olmazı, ceket. Kruvaze ceketler bu sene yalnızca özel günlerin ve iş toplantılarının bir parçası olmaktan çıkıp günün herhangi bir saatinde karşınıza çıkabilir.

Bu sezon yelekten cekete, paltodan takım elbiseye kadar her parçada kruvaze etkisini hissetmek mümkün. Bu da akıllara bol bol düğme göreceğimizi getiriyor. Ceket dediysek aklınıza hemen klasik ceketler gelmesin. Bol düğmeleri ve çaprazlama iliklenmesi gibi özellikleriyle öne çıkan joker bir parçayla iddialı bir tarz yaratmak mümkün.5975-600x390

Peki kruvazelere en yakışan kumaşlar hangileri? Mevsim ayırtetmeden sezonu domine eden kruvaze ceketler kış aylarında yün, kaşe ve kadife kumaşlarla birleşerek içinizi ısıtacak,  yaz aylarında ise pamuklu ve ketenin doğal etkisiyle sizi ferahlatırken şık gösterecektir.

Kruvazeleri kullanırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da vücut tipiniz. Uzun boylu erkekler altı düğmeli modellerle kendilerine iddialı bir hava verebilir. Kısa boylu erkekler içinse tavsiyemiz daha kısa olan dört düğmeli modelleri tercih etmeleri yönünde olacaktır. Ne demiştik, bu sezon bol bol düğme göreceğiz.

img_4127

“Her erkeğin gardırobunda bir ceket olmalı” sözünü “Her erkeğin gardırobunda kruvaze bir ceket olmalı” diye güncellemenin zamanı geldi de geçiyor. Şıklığı yakalamak için gardırobunuza bir tane kruvaze ceket eklemenizi ısrarla tavsiye ediyoruz 🙂 Söylemeden etmeyelim, kruvazeleri düğmelerini ilikleyerek kullanmak şıklığınızı ikiye katlayacak.

Written by cdemirel@365ist.com