Balenciaga

Moda dünyasından yeni bir son dakika haberi var! Balenciaga’nın Alexander Wang’den sonraki yeni kreatif direktörü sonunda açıklandı! Ünlü markanın yeni kreatif direktörü “Vetements” markasının yaratıcısı Demna Gvasalia oldu. Genç tasarımcı Gvasalia bu tarihten itibaren moda evinin imaj sorumluluğunu ve markanın koleksiyonlarını Alexander Wang’den devralıyor.

Markanın bir önceki kreatif direktörü Nicolas Ghesquirer’in 15 yıl süren yönetiminden sonra yerine tasarımcı Alexander Wang gelmiş ve kısa sürede Wang adı Balenciaga’yla bütünleşmişti. Kendi markası bu sene 10. Yılını kutlayan Wang’in Balenciaga macerasını üç yıl gibi kısa bir sürede sonlandırması her ne kadar moda dünyasında erken bir ayrılık olarak yorumlansa da Wang dediğini yaptı ve Balenciaga’nın geçtiğimiz günlerde Paris Moda Haftası’nda sunduğu büyüleyici İlkbahar / Yaz 2016 defilesiyle markaya veda etti.

Yeni kreatif direktör Demna Gvasalia’nın, Balenciaga için hazırlayacağı ilk hazır giyim koleksiyonu Paris’te sunacağı Sonbahar / Kış 2016-2017 koleksiyonu olacak.

Alexander Wang Balenciaga’ya böyle veda etmişti.

"It's like that last day of school feeling!" Alexander Wang runs out of @balenciaga #PFW

A video posted by British Vogue (@britishvogue) on

Written by cdemirel@365ist.com