bafta ana foto

Bu yıl 69.’su düzenlenen BAFTA ödül töreni, yine birbirinden şık ve güzel oyuncuların yarıştığı bir kırmızı halıya ev sahipliği yaptı.

Londra’da bulunan Royal Opera House’da düzenlenen ödül töreni Oscar’ın öncüsü olarak kabul edilir ve ödül alanlara ise Oscar yavaşça göz kırpar 🙂

Dün akşama damgasını vuran ‘The Revenant’ ve filmdeki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü alan Leonardo DiCaprio’nun vurduğunu söyleyebiliriz. En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü ise ‘Room’ filmi ile Brie Larson aldı. Ödüllerin mutluluğunu bir kenara bırakırsak kırmızı halıda şıklık yarışına giren iddialı isimlere bir bakalım.

Dakota Johnson

dakota

‘Grinin Elli Tonu’ filmi ile yıldızı parlayan ve favorimiz olan Dakota Johnson, Christian Dior’dan kırmızı ve uzun bir elbise tercih etmiş. Spagetti askılı kırmızı elbisesinin bel hattında başlayarak aşağı doğru dökümlü bir şekilde akan fırfırlar kıyafetine zarif bir çiçek görüntüsü vermiş. Açık bıraktığı saçları ve dekolte bölgesinde takı kullanmaması ile doğal ve çekici görünümünü pekiştiren ünlü yıldıza bizden tam puan!

Cate Blanchett

cate-blanchett

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü Brie Larson’a kaptıran Cate Blanchett, tercihini Alexander McQueen’den yana kullanarak oldukça başarılı bir seçim yapmış. Elbisenin üst bedenini oluşturan lazer kesim çiçek aplikelerin yerini bel hattının altına doğru indikçe ‘Black Swan’ görünümü alıyor. Elbise ünlü yıldızın hatlarını öne çıkarmış, göz alıcı Tiffany&Co mücevherleri ise bu kompozisyona son dokunuşu yapmış. Cate, kırmızı halının hakkını kendine has tavrını koruyarak en iyi şekilde veriyor.

Kate Winslet

kate-winslet

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü ‘Steve Jobs’ filmi ile alan ünlü yıldız yine vücut hatlarını öne çıkaran bir elbise ile karşımızda. Her fırsatta kıvrımlarına bayıldığını söyleyen Winslet, siyah bir Antonio Berardi elbise tercih etmiş. Saçlarını açık bırakıp, kırmızı bir ruj sürerek klasik bir görünüm ile karşımıza çıkıyor. Ruju ile uyumlu bir çanta tercih eden ünlü yıldız gerçekten göz dolduruyor.

Written by cdemirel@365ist.com