Culotte ana foto.

Bir süredir gerek ünlü markaların koleksiyonlarında, gerekse sokaklarda sıkça rastladığımız kısa ve geniş paçalı pantolonlar özellikle geçiş mevsimlerinin joker parçalarından biri haline geldi. Güneşli günler için biçilmiş kaftan olan ‘culotte’ pantolonlara biraz daha yakından bakmaya ne dersiniz?

Dilimize Fransızcadan geçen ‘culotte’ pantolonların mazisi oldukça eskilere dayanıyor. Viktoryen dönemde kadınların ata daha rahat binmesi için tasarlanan bu parça, geçmişten günümüze şekilde değiştirmiş olsa da hem rahatlığı hem de iddialı görünümüyle modaseverlerin gözdelerinden.

Birkaç küçük dokunuşla hem iş yeri şıklığına hem de hafta sonu rahatlığına kolaylıkla adapte olabilen ‘culotte‘ pantolonları eğer hala almadıysanız gardırobunuza dahil etmenizi tavsiye ediyoruz. Sokak modasından aldığımız ilhamla favori kombinlerimizi sizinle paylaşıyoruz.

Ara boy bir etek görünümündeki bu pantolonlar büstiyer veya bele oturan bluzlarla giyildiğinde hem bel hattınızı ortaya çıkaracak, hem de bacak boyunuzu olduğundan uzun gösterecektir. Bu kombinle etkileyici ve feminen görünmek için ceket ve stilettolarla tamamlayın. Daha soğuk havalarda büstiyer-ceket ikilisi yerine boğazlı kazak da aynı iddialı etkiyi yaratacaktır.

 

FEMINEN

FEMINEN

Yalın ve sofistike bir stil için kıyafetinizi tek renkle sınırlayarak ayakkabı veya çantanızı zıt bir tonda seçebilirsiniz. Koyu renkleri tercih etmeniz halinde daha ince ve uzun görünmeniz de garanti!

Bir diğer alternatif ise pantolonunuzu aynı renkte üst ve ayakkabılarla kullanmak olabilir. Bahar döneminde kırık beyaz ve pastel tonların blok kullanımının size sofistike bir hava katacağını unutmayın.

tek renk

TEK RENK IMAGE

İsteğiniz daha cool bir görünümse önerimiz deri biker ceket ve düz bir tişört. Casual bir etki için bir çift sneaker, feminen etki içinse yüksek topuklardan vazgeçmeyin.

culotte1

DERİ CEKET

Maskülen bir tavır için yakası bağlamalı ipek bir gömlek ve kadife blazer ceket kombinini uygulayabilirsiniz. Bu sezonun yükselen trendi makosen ayakkabılar stilinizi bütünleyecektir.

maskülen

MASKÜLEN

 

 

Written by cdemirel@365ist.com