“Alexander Wang Balenciaga’ya gerçekten veda mı ediyor?” Moda kulislerinde bir süredir sıkça sorulan bu soru kafaları kurcalamaya devam ederken sorunun cevabı Balenciaga’nın Sonbahar-Kış 2015-16 defilesiyle eş zamanlı olarak netlik kazandı!

Alex

Evet, hazırladığı 15 koleksiyonla 2012’den bu yana Balenciaga’nın kreatif direktör koltuğunda oturan Wang’in Balenciaga’yla yollarını ayırma vaktinin geldiği, gelen son haberlerle birlikte kesinleşti! Ünlü tasarımcı Fransız moda evi için hazırladığı son koleksiyon olacak olan İlkbahar-Yaz 2016 koleksiyonunu Eylül-Ekim aylarında gerçekleşecek Paris Moda Haftası’nda sergileyecek.

Markanın bir önceki kreatif direktörü Nicolas Ghesquirer’in 15 yıl süren yönetiminden sonra Alexander Wang’in üç yıllık Balenciaga macerasını sonlandırması ve markayla kontrat yenilememesi moda çevreleri tarafından haklı olarak erken ayrılık olarak yorumlansa da, tasarımcının bundan sonra geçtiğimiz günlerde 10. Yılını kutlayan kendi markasına odaklanmak istediği aşikar.

1

Şimdi asıl merak edilen konu ise, Balenciaga’nın başına kimin geçeceği… Moda evi bu konuda ilerleyen zamanlarda açıklama yapacağını açıklasa da dedikodu kazanı kaynamaya devam edecek… Sizin tahmininiz ne?

Written by cdemirel@365ist.com