Saint_Laurent

2000’li yılların podyumunu en iyi tanımlayan isim kim derseniz hepimizin ilk aklına gelen isim Agyness Deyn. Platin sarısı kısa saçları ve dikkat çekici farklı tarzıyla dönemin rock’n’roll yaşam tarzının simgesi haline gelen ve lüks markaların vazgeçilmez yüzü olan 32 yaşındaki İngiliz model uzun zaman uzak kaldığı podyumlara Paris Moda Haftası’yla birlikte geri döndü.

Giles’ın İlkbahar-Yaz 2011 defilesinden beri podyumda görünmeyen Deyn, Hedi Slimane’in kreatif direktörlüğünü üstlendiği Saint Laurent’in Paris Moda Haftası kapsamında gerçekleşen İlkbahar-Yaz 2016 defilesiyle podyumlara geri dönerken grunge-era Courtney Love tacı, deri biker yeleği ve yepyeni tarzıyla yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Agyness Deyn her ne kadar Slimane’in favori modellerinden olup ünlü modele fotoğraflarında, Vogue’un uluslararası edisyonları için yaptığı işlerde ve popüler blogunda çokça yer vermiş olsa da bu iki ismin ilk moda haftası buluşması.

Devamı gelir mi bilinmez ama bir dönem hepimizin favori modeli olan ve son yıllarda kendi markası olan “Title A” gibi özel projelere odaklanarak podyumlardan uzaklaşan Deyn’i kısa süreliğine de olsa ait olduğu yerde görmek güzeldi.

Written by cdemirel@365ist.com