oscar ana foto

Herkesin merakla beklediği 88. Oscar Ödülleri dün gece sahiplerini buldu. ABD’nin Los Angeles eyaletinde bulunan Dolby Tiyatrosu’nda düzenlenen ödül töreninin açılışını komedyen Chris Rock esprili bir şekilde yaptı.

Şimdiye kadar internet alemine oldukça fazla malzeme veren Leonardo DiCaprio ilk Oscar heykelini aldı. Biz de hep birlikte rahat bir nefes aldık 🙂 Geceye damgasını vuran diğer ödüller ise En İyi Kurgu, En iyi Makyaj ve Saç Tasarımı da dahil 6 dalda ödül alan ‘Mad Max’ serisinin son filmi ‘Mad Max: Fury Road’ oldu. Alejandro González Iñárritu ise ‘The Revanant’ ile En İyi Yönetmen Ödülü’nü, ikinci yıl üst üste alan az sayıdaki yönetmenler kervanına katıldı. En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü Brie Larson aldı ve BAFTA ödüllerinin de bu anlamda ne kadar isabetli olduğunu bir kez daha görmüş olduk.

leo

Törende gözler altıncı kez Oscar’a aday olan Leonardo DiCapro’ya odaklansa da biz gözlerimizi kırmızı halıya çevirdik. Bakalım gecenin kazananları kimlerdi?

Olivia Wilde’dan Helenistik esintiler

HOLLYWOOD, CA - FEBRUARY 28: Actress Olivia Wilde attends the 88th Annual Academy Awards at Hollywood & Highland Center on February 28, 2016 in Hollywood, California. (Photo by Steve Granitz/WireImage)

Bizim en beğendiğimiz isim beyaz elbisesi ile eski çağ prenseslerini andıran Olivia Wilde oldu. Geceye Valentino Haute Couture Spring 2016 defilesinden beyaz pliseli bir elbise ile katılan oyuncunun elbisesine kattığı detaylar o kadar hoş gözüküyordu ki, cesur dekoltesinin gölgede kaldığını söyleyebiliriz.

olivia yakın.

Boynuna taktığı kolye ve incili clutch çantasına, zarifçe örülerek topuz yapılan saçları eşlik ediyordu. Bu Helenistik esintilerin hissedildiği feminen kırmızı halı stili ile Olivia Wilde bizim için gecenin yıldızı oldu.

Rooney Mara gotik bir prenses

HOLLYWOOD, CA - FEBRUARY 28: Actress Rooney Mara attends the 88th Annual Academy Awards at Hollywood & Highland Center on February 28, 2016 in Hollywood, California. (Photo by Jeff Kravitz/FilmMagic)

‘Carol’ filmi ile geceye katılan genç oyuncu Rooney Mara, tercihini favori markası Givenchy’den yana kullanmıştı. Göğüs altındaki cut-out detaylı kırık beyaz elbisesi, ten rengiyle mükemmel bir uyum içindeydi. Uzun kollu ve gotik romantik bir tarza sahip olan elbise, kumaş üzerinde dantel işlemelerle bezeliydi. Sade elbisesini öne çıkaran ise ona çok yakışan keskin hatlı makyajı olmuştu.

rooney yakın.

Makyajı ile uyumlu minimal ve Uzakdoğu esintili topuzu ise Rooney Mara’nın kendine has stilinin parçaları diyebiliriz. Kusursuzluğunu bozan tek şey ise zarif elbisesine pek uymayan bilekten bağlı ve kalın topuklu ayakkabısı olmuştu. Genç yıldız tercihleri ile en beğendiğimiz 2. isim oluyor.

Charlize Theron farklı ve cesur

HOLLYWOOD, CA - FEBRUARY 28: Actress Charlize Theron attends the 88th Annual Academy Awards at Hollywood & Highland Center on February 28, 2016 in Hollywood, California. (Photo by Jeff Kravitz/FilmMagic)

Kırmızı halı tercihlerinde daima en iyilerden biri olan Charlize Theron’un tercihi de Dior’dan yana oldu. Vücudunu saran elbisesinin, kararında bir kuyruk detayı ve derin bir dekoltesi vardı. Farklı ve cesur bir tercih yapan ünlü yıldızın tercihini parlatan ise kesinlikle mücevher tercihi olmuştu. Elbisesinin güzelliğini gölgelemek yerine daha da ortaya çıkaran 48.8 karatlık Secret Cluster kolyesi bizim başımızı döndürmeye yetti.

charlize yakın

Kırmızı halıda hep yaptığı gibi saçlarını zarifçe toplamayı tercin eden yıldız, yeşil gözlerini daha da ortaya çıkarak mürdüm tonlarındaki göz makyajı ile de bakışlarını belirginleştirmeyi ihmal etmemişti.

Jennifer Lawrence yine Dior

jennifer-lawrence

Genç yaşında iki kere Oscar heykelini kucaklayan Jennifer Lawrence’sız bir Oscar düşünülemezdi. Birkaç yıldız Dior’un marka temsilciliğini yapan Jennifer Lawrence bizi şaşırtmayarak yine Dior imzalı bir elbise ile kırmızı halıdaydı. Takı tercihini Chopard’dan yana kullanan oyuncu oldukça minimal tasarımlar tercih etmişti. Derin v yakalı ve transparan dantel dökümlü eteğe sahip elbisesi ile yeterince şık görünen yıldızın geceye oldukça geç bir saatte katılması ise dedikodular arasındaydı.

Kate Winslet bu sefer olmadı

kate-winslet

Gecenin en kötü giyinen ismi ise ‘Steve Jobs’ filmi ile geceye katılan Kate Winslet oldu. Parlak ve lateks görünümündeki straplez Ralph Lauren elbisesi ünlü oyuncunun vücut hatlarına uygun bir tasarım olmamıştı. Leonardo DiCaprio’nun yakın arkadaşı olan Winslet gecede oldukça fazla görüntülenen isimlerden biriydi. Talihsiz seçiminde iyi olan tek şeyin ise mücevher tercihleri olduğunu söyleyebiliriz.

Written by cdemirel@365ist.com