strobing1

Geçtiğimiz aylarda Milano, New York, Londra ve Paris Moda Haftaları sadece moda dünyasının trendlerini oluşturmakla kalmadı, 2016’nın makyaj trendlerine de yön verdi.

2015’in doğal görünüm trendi önümüzdeki yılda da kendini hissettirecek yalnız bir farkla; bu kez ışıltı daha ön planda. Son yılların vazgeçilmez kontürleme tekniğinin de tahtını sallayan Strobing artık hayatımızda!

Strobing ile Doğru Noktaları Vurgulayın!

Strobing adı itibari ile 80’ler disco ortamlarını anımsatsa da aslında yüzü aydınlatarak şekillendirmek anlamına geliyor. Yüzde ışığın doğal olarak vurduğu alanları aydınlatma işlemi olarak özetleyebileceğimiz strobing, yüze daha yumuşak ve genç bir ışıltı verirken aynı zamanda adeta içeriden aydınlatılmış bir cilt görünümü sağlıyor.

Kontürlemenin aksine, kişinin yüzündeki doğru noktaları vurgulamasıyla hızla hem moda dünyasının hem de ünlülerin favorisi oldu. Yaz ya da kış fark etmez, kim daha genç ve sağlıkla parlayan bir cilt istemez ki?

Strobing’in pratik uygulamasıyla minimalistlerin de gözdesi haline geldiğini ekleyelim ve nasıl uygulanır kısaca bahsedelim. Farklı makyaj malzemelerine, uzun saatlere ve deneyime ihtiyacınız yok. İhtiyacınız olan yalnızca iyi bir highlighter ve parmaklarınız!

accc7bd0bd6fbbc9859dd46b960606d0

Nasıl Uygulanır?

* Tüm makyaj uygulamalarında olduğu gibi yüzünüzün temizlenip güzelce nemlendirilmiş olması ilk adım.

* Günlük hayatınızda uyguladığınız fondöten, BB krem ya da renkli nemlendirici ile yüzünüzün tonunu eşitleyin.

* Yüzünüzün yüksek noktalarına (elmacık kemiklerinin üzeri, burun kemeri ve ucu, kaş altı/üstü, göz pınarları, çene ve dudak üzeri) parmak uçlarınız ya da uygun bir fırça yardımıyla highlighter (aydınlatıcı ürün) uygulayın.

İpucu: Bu noktaları ezberlemenize gerek yok. Işığın altında bu noktaların doğal olarak da aydınlık olduğunu görebilirsiniz. 🙂

* Bu ışıltılı görünüme destek olması için lipgloss tarzı bir ürün ile dudakları hafifçe renklendirin.

* Göz makyajınızı da yaptıktan sonra hazırsınız.

En önemli nokta aşırıya kaçmamak ve göz ile dudak makyajını oldukça minimal tutmaktan geçiyor.

Yüzünüzde sevdiğiniz alanları bulup onları parlatacağınız ve çok efor sarf etmeden ışıldayacağınız bir görüntü yeni yılda sizinle olsun. Işıldamaktan korkmayın!

Written by cdemirel@365ist.com