2016 gardirobu_anafotoGeçtiğimiz ay sizlerle paylaştığımız “2016’da Hayatın Renkleri Belli Oldu” başlıklı yazımızda Pantone’nin 2016’ın renklerini “Rose Quartz” ve “Serenity” olarak tanımladığından bahsetmiştik. Vogue’un marşmelov renkleri olarak tanımladığı bu iki ferah ve mutluluk verici rengin paletini genişletip “Lemon”, “Mint”, “Grandma Grey” ve “Nude”u da eklemek yeni alışveriş listemizin renk skalasını genişletmemizi sağlayacaktır.

Peki Pantone’nin tercihlerinden yola çıkarak yönümüzü biraz da farklı yanlara doğrultma riskini aldığımızda 2016’da gardırobumuzda yatırım yapmamız gereken parçalar neler olurdu acaba? 365ist olarak sizin için bu soruya kafa yorduk ve aşağıda 2016’da bir miktar bütçe ayırmanız gerekecek 5 ana parçayı listeledik.

1. Israrla vurguladığımız Marshmellow Color Palette‘ten birkaç temel parça mutlaka edinilmeli. Etek, trench coat veya kendini gösteren üstler mutlaka önemli ancak bunların yanı sıra bu renkleri ayakkabı, çanta ve portföyler için de tercih etmek gerekebilir bizden söylemesi.
01_04 01_03 01_02 01_01

 

2. İkinci sırada “Ters Düz Gömlekler” yazımızda da bahsettiğimiz üzere sizin sıra dışı bir forma sokma cesareti gösterdiğiniz gömlek meselesi var. Düz kesim gömleklerinize yeni kullanım şekilleri yaratım risk alabilir veya halihazırda yeterince iddialı olan beyaz gömlekleri tercih edip tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

02_01 02_02

 

3. Beyaz gömleklerin en etkileyici eşlikçisi pileli, dar veya düz eksim diz boyu veya diz altı etekler. Oldukça elegan bir forma sahip ve giyildiğinde kendinizi fazlasıyla zarif hissettirecek aurası olan dizaltı A kesim, akordion, çember veya panel etekler yeni yılda kuşkusuz alışveriş listesine dahil edilmeli.

03_01 03_02

 

4. Pantone kataloğunun öngördüğü renklere yeterince sadık parçaları bir araya getirdikten sonra biraz da risk alıp kendini gösteren ve dikkat çeken parçalara yatırım yapma lüksünüzü kullanmalısınız. Örneğin payet detaylı büyük parçalar… Ancak ufak payet detaylı veya payeti kıyısından köşesinden kullanmış parçalardan bahsetmiyoruz. Full payet işli ana parçalara yatırım yapın. Postallarla kullanabileceğiniz payetli elbiseler ya da iddialı kesim beyaz gömleğinizin altına giyebileceğiniz tamamen payet kaplı bir kalem etek almayı asla aklınızdan çıkarmayın.

04_01 04_02

5. Giyene ve dokunana verdiği mükemmel hissiyle kadife parçaları gardırobunuza katmayı da unutmayın. Bu yıl özellikle body üst olarak karşımıza çıkan kadife parçaları etek, elbise ve hatta trench coat olarak da seçin. Her dönemin kahraman kumaşı kadife, gündüz ve gece şıklığının vazgeçilmez parçası olacak ve 2016’da tüm gözleri üzerinizde toplayacak.

05_01 05_02

Written by cdemirel@365ist.com