İstanbul Bienalinde Tuzlu Suyu Keşfedin

İKSV tarafından bu sene 14.sü düzenlenen İstanbul Bianeli başladı! Bu yıl küratörlüğünü Carolyn Christov-Bakargiev’in üstlendiği bienalin açılışına sanat ve iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

bienal_1
Her yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz olarak gerçekleşecek 14. İstanbul Bienali, TUZLU SU: Düşünce Biçimleri Üzerine Bir Teori / SALTWATER: A Theory of Thought Forms başlığı ve 80 üzerinde sanatçının boğazın iki yakasında, şehrin farklı köşelerinde, müzeler, tekneler, okullar, eski bankalar, bahçeler ve otoparklardan oluşan 30 mekanda sergilenecek eserleriyle her zamankinden farklı ve etkileyici bir deneyim sunacak.

Karma sergilere ev sahipliği yapacak olan İstanbul Modern, ARTER, Özel İtalyan Lisesi ve Galata Özel Rum İlköğretim Okulu festivalin öne çıkan mekanlarını oluştururken, Büyükada’da Kaptan Paşa Deniz Otobüsü, Büyükada Halk Kütüphanesi ve Splendid Palas Oteli bienalin bu yılki yeni mekanları olarak karşımıza çıkıyor.

bienal_2

Bienalin geçici mekânlarından biri de Yunanistan adası Kastellorizo, yani Meis. Adada 7-13 Eylül 2015 tarihleri arasında Fiorucci Art Trust işbirliğiyle bir sanat projesi gerçekleştirilecek.

5 Eylül – 1 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek olan bienale en az üç gününüzü ayırmanızı öneriyoruz.

Written by cdemirel@365ist.com